Zaproszenie do Lwowa, oraz na rajd ZAPOROŻCA po Ukrainie i nie tylko: lipiec 2010

4 grudnia 2009, Pojazdy zabytkowe

zazlogoЛьвівська громадська організація
Авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК»

Drodzy właściciele, przyjaciele i  wielbiciele samochodu „Zaporożec”!

Zapraszamy na  jubileuszową uroczystość – 50-lecia produkcji pierwszego ukraińskiego samochodu „ZAZ-965” z 1960 roku pod hasłem „Zaporożce wszystkich krajów – jednoczcie się”

Cel obchodów – Światowy Zlot  Zaporożców,  promocja kultury i turystyki Ukrainy, wspieranie procesów integracyjnych  między Ukrainą i Unią Europejską, wzmocnienia przyjaznych stosunków  między Wschodem i Zachodem,  wzmacnianie stosunków ukransko- polskich, Polska w przededniu Euro 2012.

SONY DSCOrganizator i koordynator obchodów we Lwowie – auto-fan-club „ZAZ-Kozak» (www.zazkozak.com) – najstarszy  klub właściciel  ZAZ-965 „, założony w 1983 roku we Lwowie. Każdego roku klub obchodzi urodziny „Zaporożca” i prowadzi rożne akcje w tym i międzynarodowe. To m.in. nauczanie  dzieci przepisów ruchu drogowego we współpracy z Lwowską wojewódzką policją drogową, udział w międzynarodowych rajdach dziennikarzy, organizacji i uczestnictwo w rajdachy samochodowych na Ukrainie i za granicą, Członkowie klubu nie raz otrzymywali główne nagrody i wyróżnienia. Samochody klubu „rajdowały” drogami  27 krajów europejskich – Polski, Niemiec, Francji, Belgii, Luksemburgu, Słowacji, Węgier, Szwajcarii, Liechtensteinu, Austrii, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Turcji, Iranu, Armenii, Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Klub utrzymuje przyjacielskie kontakty z innymi klubami „fanów”  Zaporożców i samochodów zabytkowych na Ukrainie i zagranicą (Niemcy, Polska, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Estonia, Rosja, Azerbejdżan).
Udział w uroczystościach już potwierdziły kluby z Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, oraz załogi z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Włoch, Polski i Białorusi.

Rute_Lviv_ZAporizia_Strilkove_Odesa_Vylkove_Kihenev_3000km

Zapraszamy do wspólnej organizacji tego wydarzenia – organizacja delegacja samochodów zabytkowych z Polski, media-prezentacja waszego klubu, promocja w polskich media, udział i patronat znanych osobistości w tym wydarzeniu –  i do aktywnego udziału w obchodach na Ukrainie.

Zainteresowanych prosimy o nadesłanie swoich  propozycji i  o rejestracje  na e-mail: irynadenys@gmail.com, podając: imię, nazwisko, kraj, rok produkcji  i marka samochodu, wszystkie informacje kontaktowe.(adres, e-mail, skype, telefony)

SONY DSCNa wszystkie pytania chętnie odpowiemy:

  • w Ukrainie Eugen Kraws +38 067 900 1111 (ukraiński, polski), e-mail: ekraws@yahoo.com
  • w Europie Bernd Hartmann +49 175 153 68 36 (niemiecki, angielski, hiszpański, francuski), e-mail: behartmann@aol.com,  Iryna Denys +49 170 599 24 35 (ukraiński, polski, rosyjski), e-mail: irynadenys@gmail.com
  • w Polsce Piotr Lis-Kozłowski +48602256424 (polski, angielski), email: kozlowski@propertymanagement.com.pl

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału!

Z poważaniem,
Prezes Lwowskiego auto-fan-klubu  „ZAZ-KOZAK” Eugen Kraws
Vice Prezes  Lwowskiego auto-fan-klubu  „ZAZ-KOZAK” Iryna  Denys

informacje do druku:

www.zazkozak.com

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij