Warszawa M20 Maćka i Edyty Drąg

Warszawa M20 model 200

Warszawy szukałem około 6 m-cy. W końcu udało mi się trafić na dwa modele M20 i kilka sedanek.

SONY DSCTen pojazd spędził nam sen z powiek i zakupiłem go.
Warszawa posiada pełną dokumentację techniczną (m.in. książka pojazdu) oraz oryginalne wyposażenie (klucze, podnośnik, korbę, lampkę, nawet płyny z epoki).

Auto było odkupione od pierwszego właściciela; kierowcy dyrektora Huty Szkła w Krośnie.
Na początku lat 60-tych (ok.1963) zostało całkowicie odnowione i zakonserwowane. powodem była słaba jakość oryginalnej farby ( na słońcu odpadała płatami).
Warszawa znalazła się na okładce katalogu „Auto Świat” w 2008, a w 2005 była w tym tygodniku opisana. Według opinii forumowiczów należy do najoryginalniejszych w Polsce. Posiada oryginalną tapicerkę (teraz uszyłem pokrowce na wzór oryginalnych), naklejki, radio z epoki (z fabryki wyjechała bez radia).

SONY DSCWady: ramki przednich reflektorów są nieoryginalne, ale już wkrótce będą okrągłe. Warszawa miała również tylne lampy w jednym kolorze (czerwone ze szkła) ale ze względów bezpieczeństwa nie zakładamy. Odblaski na tylnych zderzakach były dołożone przez poprzedniego właściciela i nie ma sensu ich ściągać.
Szacowany przebieg pojazdu ok. 460-560 tys. Km, pomimo tego jest w bdb. Stanie technicznym bez problemu przejechała 250 km w ciągu jednego dnia.
Posiadamy też drugą taką Warszawę (przebieg 21800km) ale jest dopiero doprowadzana do stanu używalności (po wypadku przestała w garażu).
Mamy też oryginalnego malucha z 1977r i ciągnik Lanz Buldog na kolcach z 1938 (niestety nie pali).
Teraz poszukujemy Fiata 125 z 1967-1971r.

We wrześniu 2009 roku warszawa uczestniczyła w zdjęciach do filmu o kardynale Wyszyńskim, ktory był kręcony w Komańczy. Rolę kardynała Wyszyńskiego odgrywa Olgierd Łukasiewicz.

film097 film116

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij