SAAB 96 dwusów Eugeniusz Wilka

Pojazdy Eugeniusza Wilka

www.saabgt.pl Fascynacja samochodami zabytkowymi trwała od poczatku. Wraz z Tadeuszem Kwiatkiem byliśmy właścicielami takich samochodów jak na przykład Panhard 24 CT, Opel Manta 1, Opel Rekord Sprint, Fiat 128 Sport, Fiat 128 3p, Fiat 124, Fiat 600 czy Fiat 132. Motocykle były również w kręgu naszych zainteresowań, a w tamtych czasach dawały możliwość uprawiania turystyki. Nasze motocykle to: Terrot 500 z 1937 roku, Simson Avo, NSU 350 i inne. Fascynacja Saabem była w owym czasie naturalną potrzebą, wręcz uwielbieniem po ich sukcesach sportowch.

Samochód był znany tylko z literatury lub informacji prasowych. Dzisiaj jesteśmy szczęsliwi ze spełnienia marzeń bo znamy i mamy takie samochody. Symaptyczne, wdzięczne za opiekę, łatwe w naprawie o znakomitych warunkach technicznych i niewiarygodnej jakości materiałów. Przygoda z nimi trwa nieustanie a wyniki w MPPZ świadczą o naszej wielkiej pasji.

Więcej na stronie www.saab-gt.pl

Maj 2006 - VII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Maj 2006 – VII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Wrzesień 2006 - Wystawa i Rajd Pojazdów Zabytkowych "Hoffman"

Wrzesień 2006 – Wystawa i Rajd Pojazdów Zabytkowych „Hoffman”

Eugeniusz Wilk podczas próby sprawnościowej w Glogowie Małopolskim w lipcu 2009 roku – model Saab 96 z 1964 roku z silnikiem dwusuwowym:

 Rzeszów, wrzesień roku 2010

SONY DSC SONY DSCMoje pierwsze kroki za kierownicą, czyli początek przygody Eugeniusza Wilka, z motoryzacją.

Fragment wypowiedzi Eugeniusza:

Miałem, pewnie z dziesięć lat kiedy usiadłem pierwszy raz za kierownicą samochodu. Był to Dodge ¾, którym ojciec Tadeusz Wilk uczył jeździć przyszłych kierowców. Dostał go od LPŻ z Rzeszowa (LPŻ to skrót od Ligy Przyjaciół Żołnierza) i przez wiele lat był instruktorem nauki jazdy w okręgu Przeworska, Kańczugi itp

Zdjęcie wykonane zostało około 1957 roku i jest na nim Eugeniusz Wilk

Zdjęcie wykonane zostało około 1957 roku i jest na nim Eugeniusz Wilk

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij