Zabytki podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Korczynie 2012

19 kwietnia 2012, Pojazdy zabytkowe

Nie lada gratką dla kibiców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będzie pojawienie się zabytkowych pojazdów w Korczynie.

wyscigigorskie GSMP_logo_wwwW tym roku kolejna edycja XIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych zaowocuje bardzo ciekawą próbą  o nazwie „OES Korczyna”. Organizatorzy GSMP Korczyna – Automobilklub Małopolski i MPPZ Rajd Nocy Muzeów – Automobilklub Rzeszowski, stanęli na wysokości zadania kiedy z przyczyn niezależnych musieli zorganizować w jednym czasie dwie rundy różnych mistrzostw. Od razu w głowach działaczy powstał pomysł połączenia tych przedsięwzięć.

20 maja 2012 roku w godzinach 12:00 – 13:30 na trasie wyścigów pojawią się oldtimery od lat trzydziestych do osiemdziesiątych XX wieku. Przejazd będzie się odbywał podczas przerwy w zawodach GSMP, a zasady którymi będą się kierować uczestnicy rajdu pojazdów zabytkowych to jazda na regularność. Nie będzie to szybki przejazd, a precyzyjny. Zawodnik będzie znał jedynie prędkość średnią, z którą ma osiągnąć metę nie znając długości odcinka. Jazda na regularność była często stosowana w dawnych rajdach, a obecnie jej elementy można spotkać w Historycznym Rajdzie Monte Carlo i Leopolis Grand Prix we Lwowie.
Samochody, które mogą się pojawić na odcinkach to MG Midget, MGB,  Fiat 508, SAAB-y 96 znane skądinąd z wyścigów GSMP, Mercedesy SL tzw. Pagoda, Porsche 911, Ford Eifel, BMW 1802, Volkswagen Carman i inne.

Więcej zdjęć w galeriach:

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij