Wystawa i prelekcja o Mikrusie MR 300 i Stal 300 – 19 maja 2012 Hotel Hetman

26 kwietnia 2012, Pojazdy zabytkowe

Automobilklub Rzeszowski zaprasza w dniach 19-20 maja br. do hotelu „Hetman” (ul. Langiewicza 29B) na wystawę poświęconą historii samochodu Mikrus MR-300. Będzie się ona odbywała w ramach XIII Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.
Podczas trwania wystawy, w dniu 19 maja (sobota) o godz. 11:30 w hotelu „Hetman” odbędzie się konferencja poświęcona historii motoryzacji na terenie Podkarpacia. W jej ramach zostaną wygłoszone dwie prelekcje na temat samochodów Mikrus MR-300 (jedyny samochód osobowy w całości wyprodukowany na Podkarpaciu) oraz Stal 300 – furgonetki, której produkcję zamierzano podjąć w Hucie Stalowa Wola. Autorzy prezentacji przygotowali bogaty zestaw unikalnych materiałów archiwalnych, dotychczas nigdzie niepublikowanych. Zaproszeni prelegenci – Bartosz Winiarski i Mieczysław Płocica, są autorami książki „Mikrus MR-300, 3 lata produkcji, 50 lat historii”. Monografię tę będzie można nabyć bezpośrednio po konferencji (na życzenie z dedykacją autorów). Serdecznie zapraszamy!

Poza prelekcją przez cały dzień, oraz Noc Muzeów w Hotelu Hetman będzie dostępna wystawa eksponatów związanych z Mikrusem. Po za tym zapraszamy do udziału w VII Wystawie Pojazdów Zabytkowych i Militarnych, która tym razem stacjonować będzie przy Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie ul. Kochanowskiego www.muzeumtechniki.rzeszow.pl

Zapewne ciepłe majowe dni na Podkarpaciu przyciągną wielu sympatyków zabytkowych pojazdów w Rzeszowie, Boguchwale, Korczynie i Niebylcu. Więcej informacji w linkach:

Kontakt organizacyjny: mplocica@prz.rzeszow.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij