Hoffman i Barłoga w 22. Rajdzie Rzeszowskim w Polonezie 2000

12 sierpnia 2013, Pojazdy zabytkowe, Rajd Rzeszowski

22 Rajd Rzeszowski fot Zuba, Polonez 2000 Hoffman BarłogaZakończył się 22. Rajd Rzeszowski, faworytami zostali Kajetan Kajetanowicz, a w RPP Jarosław i Marcin Szeja. Załoga historycznego Poloneza 2000 składała się z Pawła Hoffmana i Marcina Barłogi. Zespół radził sobie dość dobrze uzyskując po początkowych OS-ach pierwszą pozycję w grupie HR. Niestety prawie pewna wygrana została odsunięta w niebyt przez wypadnięcie Poloneza z trasy. Potocznie mówiąc mały dzwon spowodował uszkodzenie felg, oraz wahacza, a co za tym idzie wycofanie się z rywalizacji.

Paweł Hoffman – wreszcie zacząłem czuć ten samochód. Polonez naprawdę świetnie się prowadzi. Muszę przyznać rację, że jazda tym autem po szutrze sprawia wiele przyjemności i uważam, iż nie mylili się dawni zawodnicy chwaląc go za to. Na odcinkach asfaltowych też dobrze sobie radził, chociaż brakowało mu mocy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie błąd na odcinku w Pstrągowej, gdzie przy wyjściu źle ustawiłem samochód, a duża szybkość spowodowała wybicie i po opadnięciu nie złapałem przyczepności uderzając w krawężnik. Teraz widzę, że był to mój błąd. Niestety usterka spowodowała, że nie pojawię się w najbliższych zawodach GSMP w Siennej, czego bardzo żałuję.

Marcin Barłoga – na samym początku chciałbym serdecznie podziękować Pawłowi za możliwość wspólnego startu w rajdzie, było to niecodzienne przeżycie. Od pierwszego odcinka specjalnego staraliśmy się jechać płynnie i bez większego ryzyka, zaowocowało to pierwszym czasem w klasie historycznej. Kolejne oesy to obrona pozycji lidera i coraz szybsza jazda. Niestety na OS-5 mieliśmy drobną przygodę, która uniemożliwiła kontynuację dalszej jazdy i walkę o najwyższą lokatę na podium. Zabytkowy Polonez, którym miałem przyjemność się ścigać okazał się bardzo dobrym autem. To prawdziwa rajdówka dla twardzieli. Styl, prowadzenie i efekty dźwiękowe pozwalają przenieść się do lat 80, gdy większość aut była napędzana na tylną oś.

Za współpracę dziękujemy:

www.boguchwala.pl, www.hoffman.auto.pl – wtryskiwacze naprawiamy …najlepiej, Bosch, Berner, Automobilni, Nowiny, Automobilklub Rzeszowski

fot. Marcin Zuba

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij