Zapowiedź książki „Podróżując Mikrusem”

26 czerwca 2018, Aktualności, Pojazdy zabytkowe

Z przyjemnością informujemy, że na początku lipca 2018 roku ukaże się w sprzedaży książka pt. „Podróżując Mikrusem” Bartosza Winiarskiego i Mieczysława Płocicy. Jest to już druga książka tych autorów poświęcona temu sympatycznemu, mielecko-rzeszowskiemu mikrosamochodowi.

Mimo tytułu, sugerującego wypełnienie treści tylko wskazanym pojazdem, pierwszoplanową rolę dostali w niej ludzie, a dopiero obok nich samochód. I nie zawsze jest to Mikrus, bo indywidualna motoryzacja to najczęściej najpierw dwa, a dopiero później cztery kółka. Mikrus więc jest, ale jako bohater drugoplanowy, i wiezie nas przez PRL z jego zmieniającymi się warunkami życia, stylem i możliwościami podróżowania, wreszcie sposobem spędzania wolnego czasu i postrzegania świata, coraz szerzej dostępnego w kolejnych dekadach ustroju. Mikrusem docierano na Bałkany przez m.in. ZSRR, używano do przeprowadzek, brano udział w rajdach, a nawet penetrowano poniemieckie podziemia Pętli Boryszyńskiej, zanim stały się one celem wycieczek licznych rzesz eksploratorów. Wszystkie opisane w książce historie zdarzyły się naprawdę i są udokumentowane archiwalnymi zdjęciami. Zachęcamy do lektury i zanurzenia się w motoryzacyjnym krajobrazie Polski Ludowej, sugestywnie ożywionym dzięki wspomnieniom bezpośrednich uczestników turystyki motorowej w tamtym czasie.

Zapraszamy do śledzenia profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/MikrusMR300/ oraz do odwiedzenia strony: http://www.mikrus.net.pl/.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij