O nas

Sekcja Turystyczna Automobilklubu Rzeszowskiego gromadzi aktywnych ludzi zainteresowanych rywalizacją na pograniczu sportu i rekreacji. Propozycją aktywnego wypoczynku są rajdowe imprezy turystyki samochodowej, zarówno nawigacyjne jak i typowo turystyczne. Jedną z form działalności sekcji jest organizowanie ogólnodostępnych rajdów turystycznych, w których elementy nawigacji służą do ułatwienia przejazdu trasą, mającą na celu poznanie zabytków sztuki, architektury i krajobrazu Podkarpacia. Dla bardziej wtajemniczonych nawigatorów organizujemy rajdy stricte nawigacyjne, gdzie zabawa w nawigowanie, wyszukiwanie najkrótszej drogi, pracą z mapą i kompasem jest sensem samym w sobie.
Organizujemy cykl imprez w ramach Nawigacyjno – Turystycznych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Są to rajdy „Wiosna”, „Jesień”, „Mikuła-jki” oraz turystyczna „Pradolina Wisłoka”.

Co roku w kalendarzu imprez sekcji turystycznej widnieje kilka rajdów, spotkań szkoleniowych, na których omawiana jest kodyfikacja nawigacyjna, zasady pilotażu i procedury sędziowskie oraz impreza wieńcząca corocznie sezon: „Pogoń za lisem”. Chcemy przez organizowanie tych imprez szerzyć kulturę motoryzacyjną, pogłębiać wiedzę o przepisach ruchu drogowego, podnosić umiejętności prowadzenia samochodu oraz propagować zorganizowany, aktywny wypoczynek w połączeniu z doskonaleniem znajomości nawigacji turystycznej.

Jako zawodnicy bierzemy udział w Mistrzostwach Polski i to w kilku „dziedzinach” jednocześnie. W ramach Turystycznych Mistrzostw Polski (TMMP) załogi rzeszowskie posiadają wielokrotne tytuły Mistrzów i Vicemistrzów Polski. Załogi uczestniczą w takich imprezach jak „Skarbek”, organizowany przez Automobilklub Mysłowicki, „Bieluch” w Chełmie, „Szlak Królewski” w Warszawie, „Rajd Kwiatów” w Poznaniu, „Siemiatycka Majówka” w Siemiatyczach czy „Żuberek” na wschodnich rubieżach Polski.
W Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych (TNMPON) nasze załogi zdobywały wielokrotnie załogowo tytuły Mistrzów Polski oraz Mistrzostwo Polski dla Automobilklubu Rzeszowskiego i Rzeszowskiego Okręgu PZM. W cyklu rajdów uczestniczyliśmy m in. w rajdach „Karolinka” na Śląsku, „Koziołek” w Lublinie, „Łodzianka” w Łodzi, „Niedźwiadek” w Chełmie oraz imprezach w Poznaniu i Lublinie.

Startujemy z powodzeniem w różnych konfiguracjach załogowych także w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski (NSMP) zajmując liczące się miejsca w klasyfikacji. Zawodnicy uczestniczą w cyklach imprez: „Merkury”, „Karlik” w Opolu, „Mysław” w Mysłowicach, „Światowid” w Poznaniu, „Fama” w Kędzierzynie Koźlu, „RWP” w Poznaniu, a także za granicą np. „Karkulka” w Czechach czy rajdach na Słowacji.

Jesteśmy, jako działacze Automobilklubu Rzeszowskiego organizatorami rund mistrzowskich TNMPON i NSMP. W ramach mistrzostw odbyły się wysoko ocenione przez obserwatorów kolejne rundy w Chotowej, Czudcu i Kielnarowej.
Uczestniczymy także z przyjemnością w rajdach o charakterze lokalnym, traktując je jako doskonałą zabawę i sposób na zabicie nudy. Są to rajdy: „Nietoperz”, „3xP”, „Rally Fama”, „Rajd Zagłębiowski”, „Tarnowskie Lato”, „Mysłowicka Czwórka” i inne.

Wspomagamy naszych kolegów z sekcji samochodowo – sportowej i zabytkowej. Pomagamy przy organizacji imprez, sędziujemy, zabezpieczamy, a także dość często bierzemy czynny udział w rajdach pojazdów zabytkowych czy sportowych KJS-ach jako zawodnicy.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij