Nawigacyjno-Turystycznym Rajdzie Samochodowym „WIOSNA 2014”

24 marca 2014, Turystyka i nawigacja
Automobilklub Rzeszowski zaprasza do udziału w Nawigacyjno-Turystycznym Rajdzie Samochodowym „WIOSNA 2014”

Impreza odbędzie się w sobotę 5 kwietnia 2014r. i stanowić będzie II rundę Nawigacyjnego Pucharu Polski, rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu oraz rundę „Pucharu A-4”. Rozpoczęcie imprezy: Hotel Borowiec – Ośrodek Przygotowań Piłkarskich im. Kazimierza Górskiego w Straszęcinie koło Dębicy. Mapka dojazdowa na stronie ośrodka: www.borowiec.info .

 

Program imprezy:

  • 900  –    920   – przyjmowanie uczestników,
  • 930    – odprawa przedstartowa,
  • 945    – test BRD, następnie próba sprawności kierowania pojazdem,
  • 1000    – start pierwszej załogi na trasę,
  • 1200    – zwiedzanie Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania,
  • około 1400   – start pierwszej załogi do drugiego odcinka,
  • około 1530   – przyjazd pierwszej załogi na metę rajdu, test turystyczny,
  • 1600   – 1630   – obiad, wywieszenie wzorów prawidłowych przejazdów,
  • około 1700   – ogłoszenie wyników rajdu, uroczyste wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

Uwaga! Program godzinowy może ulec zmianie.

Na imprezę złożą się dwa odcinki nawigacyjno-turystyczne łącznej długości około 80km opisane zgodnie ze „Zbiorem Zasad Opisów Tras Wykorzystywanych w Turystyczno-Nawigacyjnych Rajdach Samochodowych” (GKSPiT PZM 2014r.), próba sprawności kierowania pojazdem oraz testy. Trasa rajdu będzie prowadzić drogami powiatu dębickiego oraz pozwoli uczestnikom zapoznać się z historią i kulturą Ziemi Dębickiej. Z prawidłowym przejazdem trasy nie powinny mieć kłopotu nawet załogi debiutujące w rajdach nawigacyjno-turystycznych.

Uczestnikiem rajdu może być każdy posiadacz sprawnego i dopuszczonego do ruchu samochodu. Załoga składa się z kierowcy i pilota – wpisowe od załogi (zgłoszonej do dnia 1 kwietnia 2014r.), płatne przed startem, wynosi 80 złotych (w tym startowe 20 złotych, koszty zwiedzania 10 złotych od załogi, obiad 25 złotych od osoby). Dopuszczalny jest udział pasażerów (opłata za każdą osobę towarzyszącą 30 złotych – obiad i zwiedzanie). W przypadku zgłoszeń dokonanych w późniejszym terminie obowiązuje opłata dodatkowa w wysokości 10 złotych za każdą osobę biorącą udział w imprezie.

Rajd odbędzie się w normalnym ruchu drogowym, w związku z czym organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na osobie lub mieniu uczestnika. Uczestnik rajdu ma obowiązek przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym, poleceń organizatora oraz oznakowania pojazdu otrzymanymi numerami startowymi.

Udział w rajdzie (z podaniem danych załogi, samochodu i liczby osób towarzyszących) prosimy zgłaszać na adres e-mail jgieralt@wp.pl . Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie automobilklubu www.automobilrzesz.pl oraz pod numerem telefonu +48 501426974. Główna Komisja Sportów Popularnych i Turystyki PZM prosi uczestników o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie www.pzm.pl w zakładce turystyka zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

Chętni mogą skorzystać z noclegu w hotelu Borowiec w cenie 35 złotych od osoby, śniadanie 15 złotych od osoby, zgłoszenia do organizatora.

Serdecznie zapraszamy do udziału.                             

Organizatorzy

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij