Rajd MIKUŁA-jki zakończył sezon w Turystyce i Nawigacji

XIV edycja rajdu MIKUŁA-jki zakończyła sezon 2014 w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego. W tym roku trasa rajdu, który od 2000 roku wpisuje się w kalendarz imprez organizowanych przez Automobilklub Rzeszowski, składał się z jednego 45-kilometrowego odcinka turystyczno-nawigacyjnego i przebiegała od Rzeszowa, przez Trzebownisko, Łąkę, Łukawiec i Terliczkę, by ponownie wrócić do Rzeszowa.

1622849_883826328307936_8360253380953549315_nW imprezie udział wzięli, nie tylko zawodnicy reprezentujący Automobilklub Rzeszowski, ale także silna reprezentacja Tarnowskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego „K-Team” oraz jedna załoga niezrzeszona. Zanim 8 załóg zgłoszonych w rajdzie ruszyło na trasę, wszyscy zwiedzili Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, gdzie podziwiać można było m.in. bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów. O wynikach rajdu zdecydował nie tylko rezultat osiągnięty na odcinku, ale także wyniki testu z zakresu BRD i PPP, testu turystycznego oraz testu z historii rajdu MIKUŁA-jki.

1920351_883829938307575_3492846717539923102_nPo podliczeniu wszystkich zebranych przez załogi punktów karnych okazało się, że najmniej zdobyła ich załoga Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie: Jarosław Noworól (kierowca) i Dominik Noworól (pilot), która tym samym mogła cieszyć się ze zwycięstwa w rajdzie. Drugie miejsce także przypadło zawodnikom rzeszowskiego klubu, tj. Sławomirowi Jaremcio (kierowca) i Mirosławowi Jaremcio (pilot), zaś na najniższym stopniu podium stanęła załoga z Tarnowa – Łukasz Kocoł (kierowca) i Adam Bąk (pilot).

Po ogłoszeniu wyników rajdu i uhonorowaniu jego zwycięzców, przyszedł czas na wręczenie nagród za sezon 2014, którego dokonali przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie – Prezes Zdzisław Grzyb oraz Wiceprezes Jan Jędrzejko. Wszystkie miejsca na podium, zarówno wśród kierowców, jak i pilotów obsadzili zawodnicy Automobilklubu Rzeszowskiego. Mistrzem Okręgu Rzeszowskiego w kategorii kierowców został Radosław Mikuła, tytuł Wicemistrza trafił do Sławomira Jaremcio, a II Wicemistrzem został Jarosław Noworól. Tytuł Mistrza Okręgu Rzeszowskiego w kategorii pilotów zdobył Mirosław Jaremcio, Wicemistrzem został Dominik Noworól, zaś II Wicemistrzem Agnieszka Mikuła. Tegoroczny kalendarz NSMOR tworzyły trzy imprezy: Rajd Wiosna, Rajd „Pogoń za lisem” oraz MIKUŁA-jki.