Turystyczna impreza samochodowa „Podkarpackim szlakiem Marii Konopnickiej i Ignacego Łukasiewicza”

W bieżącym roku obchodzimy 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, 200. rocznicę urodzin oraz 140 rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza, które zostały uczczone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowieniem roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej i Rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Automobilklub Rzeszowski,  wpisując się w obchody tych rocznic, organizuje w dniu 2 lipca 2022r. turystyczną imprezę samochodową „Podkarpackim szlakiem Marii Konopnickiej i Ignacego Łukasiewicza”, podczas której rozegrane zostaną 4. i 5. runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Zwiedzimy Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Poznamy miejsca  związane z pobytem Marii Konopnickiej i z działalnością Ignacego Łukasiewicza, a także zabytki i przyrodę regionu.

Sprawdź: Relację i wyniki z imprezy Podkarpackim Szlakiem…

Ramowy program imprezy:

od 9.00 – przyjmowanie załóg (parking muzeum w Żarnowcu)
09.20 – odprawa, następnie zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej
10.30 – start do pierwszego odcinka, SZ-1, SZ-2, testy, drugi odcinek
14.00 – zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
16.00 – obiad
16.30 – start do trzeciego odcinka, testy, czwarty odcinek
21.00 – zakończenie rajdu i wręczenie nagród

Serdecznie zapraszamy wszystkich, w tym rodziny z dziećmi, do udziału w rajdzie. Przewidujemy zadania dodatkowe ze znajomości życia i twórczości Marii Konopnickiej oraz życia i działalności Ignacego Łukasiewicza. Dzieciom zaproponujemy konkurs ze znajomości baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Informacja o obiadach

Po zakończeniu zwiedzania muzeum w Bóbrce będzie wydawany obiad (zupa, drugie danie, napój). Cena posiłku 35 zł od osoby, płatność tylko gotówką przy przyjmowaniu załóg w dniu imprezy. Podczas wysyłania zgłoszeń prosimy o podanie w mailu liczby zamawianych obiadów – najpóźniej do dnia 28 czerwca 2022 r.

Informacja o noclegach

Organizator nie zapewnia uczestnikom noclegów. Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w hotelu „Venus” Moderówka 317 (bezpośrednio przy drodze krajowej nr 28, około 10 km od miejsca rozpoczęcia imprezy). Na hasło „Rajd” hotel oferuje noclegi ze śniadaniem: w pokoju 2-osobowym za 150 zł za dobę, w pokoju 1-osobowym za 130 zł za dobę, w pokoju 3-osobowym za 220 zł za dobę, płatność w hotelu. Rezerwacja telefoniczna, numer do właściciela hotelu 508 444 000. Z piątku na sobotę (1/2 lipca) duża dostępność miejsc, z soboty na niedzielę (2/3 lipca) mniejsza (w hotelu planowana jest impreza). Nieco dalej od miejsca startu dostępne są również noclegi w Jaśle i w Krośnie (rezerwacja we własnym zakresie).

Poniżej regulamin uzupełniający i formularz zgłoszenia do pobrania:

  • Regulamin Uzupełniający Podkarpackim szlakiem 2022 [PDF]
  • Karta Zgłoszenia Podkarpackim Szlakiem 2022 [PDF] [DOC]

Lista zgłoszeń: Lista zgłoszeń na dzień 28 czerwca 2022

Lista startowa: LINK

Komunikat przedstartowy: LINK

Materiały do testu turystycznego 4. rundy TMMP:

Materiały do testu turystycznego 5. rundy TMMP:

Schematy prób SZ:

Sprawdź: Relację i wyniki z imprezy Podkarpackim Szlakiem…

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij