Ciekawe trasy, piękna pogoda i świetna zabawa podczas Pogoni za lisem 2014

13 października 2014, Aktualności, Turystyka i nawigacja

Najlepiej na trasie Rajdu Turystyczno-Nawigacyjnego „Pogoń za lisem” 2014 poradzili sobie Radosław Mikuła z pilotem Agnieszką Mikułą, reprezentujący Automobilklub Rzeszowski i to oni zgarnęli nagrody za zwycięstwo. Tytuł „Najlepszego Turysty” trafił do Pawła Hoffmana, a „Najlepszym Myśliwym” został Andrzej Jaremcio.

Na starcie rajdu w Trzcinicy k. Jasła, gdzie uczestnicy imprezy zwiedzali Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”, stanęło 12 załóg. Rajd składał się z dwóch odcinków, których trasa przebiegała po drogach powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego i sanockiego. Na mecie pierwszego, 19-kilometrowego odcinka nawigacyjnego zawodnicy rozwiązali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Po krótkiej przerwie załogi ruszyły na trasę liczącego 70 kilometrów odcinka turystyczno-nawigacyjnego. Po dotarciu na metę, zlokalizowaną na terenie Ośrodka Wczasów Zdrowotnych „Rudawka” w Rudawce Rymanowskiej, uczestnicy imprezy zjedli wspólny obiad, a po nim rozwiązali test turystyczny.

Po podliczeniu wyników okazało się, że z trasą Rajdu Turystyczno-Nawigacyjnego „Pogoń za lisem” 2014 najlepiej poradzili sobie Radosław Mikuła z pilotem Agnieszką Mikułą. Drugie miejsce zajęli bracia Sławomir i Mirosław Jaremcio, zaś na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Mściwujewski pilotowany przez córkę Patrycję. Spośród załóg debiutujących w rajdach turystyczno-nawigacyjnych najlepiej spisała się załoga Łukasz Gwiazda / Magdalena Gwiazda. Pilotem, który najlepiej rozwiązał test turystyczny okazał się Paweł Hoffman, zdobywając tytuł „Najlepszego Turysty”. Lisa, podczas zabawy terenowej „Pogoń za lisem”, najszybciej wytropił Andrzej Jaremcio i to jemu przypadnie w udziale zaszczyt zorganizowania rajdu w przyszłym roku.

Najlepsi zawodnicy, podczas wieczornej imprezy wieńczącej rajd, odebrali z rąk przedstawicieli Zarządu Automobilklubu Rzeszowskiego, z Prezesem Markiem Dobrowolskim na czele, pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Automobilklub Rzeszowski.

GALERIA ZDJĘĆ

SONY DSC

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij