SŁAWOMIR OGRYZEK/IRENEUSZ PLESKOT RAZEM PODCZAS 37. EDYCJI CIESZYŃSKIEJ BARBÓRKI

18 listopada 2011, Sporty samochodowe

Załoga OgryzekRallySport podczas 10 rundy RPP – 37. Rajdu Barbórka Cieszyńska, wystartuje w nowym składzie. Pilotem Sławomira Ogryzka zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego, będzie doświadczony pilot rajdowy – Ireneusz Pleskot, który gościnnie wystartuje w nowym teamie.

Po przerwie w startach spowodowanej sprawami zawodowymi oraz nie najlepszym występem podczas rund RPP rozgrywanych w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego, wracam do rajdowego ściągania. Przed nami ostatnia eliminacja tegorocznego Rajdowego Pucharu Polski – 37. Rajd Barbórka Cieszyńska. Wystartujemy w nowym składzie. Gościnnie zaprosiłem na prawy fotel – Irka Pleskota, który dzięki swojemu dużemu doświadczeniu pomoże mi w powrocie na rajdowe trasy. Mamy w 100% odbudowany samochód, dzięki pełnemu zaangażowaniu ekipy www.fightersglory.com. W przed rajdowy czwartek (okolice Ustronia) zaplanowaliśmy z Irkiem wspólne testy Citroëna C2 R2 Max – chcę jak najwięcej czasu poświęcić na ustawienie samochodu i dobrze przygotować się do startu.

– komentuje Sławomir Ogryzek.

Przyjąłem zaproszenie Sławka do wspólnego startu. Śledząc jego karierę i fakt, że jest to jego pierwszy prawie pełny sezon w RPP – myślę, że ma duży potencjał. Nasz start traktuję, jako kolejne doświadczenie w swojej rajdowej karierze. Chcę przekazać Sławkowi jak najwięcej informacji – liczę, że wniosę cenne uwagi do jego opisu trasy oraz wprowadzę dobrą atmosferę w rajdówce. Nadrzędnym celem startu będzie dojechanie do mety.

– dodaje Ireneusz Pleskot.

Ireneusz Pleskot
Data urodzenia: 11.04.1985r
Stan cywilny: kawaler
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Pierwszy rajd: Mazowiecki 2006
Najważniejszy sukces:

  • Mistrz Polski w klasie R2B w 2008r, Mistrz Polski A6 w gr A 2008, Zwycięzca Citroen Racing Trophy 2008r,
  • Szutrowy Mistrz Polski 2010r, V-ce mistrz Polski w kl. R2B 2011,
  • 3 miejsce w Citroen Racing Trophy 2011, V-ce Mistrz Europy Strefy Centralnej 2011 w gr A.

Hobby: Rajdy, Piłka nożna
Przynależność klubowa: Automobilklub Polski

Wsparcia podczas startu w 10. rundzie RPP udzielą nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl oraz ROS-SWEET Transport. Patronat medialny nad załogą objęła TVP Rzeszów. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajmie się team: www.fightersglory.com

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij