Sławek Ogryzek na trasach mistrzostw Europy 2013

19 marca 2013, Sporty samochodowe

OGRYZEKRALLYSPORT NA TRASACH MISTRZOSTW EUROPY 2013

Sławomir Ogryzek, który rozpoczął zmagania w sezonie 2013 od Rally Liepaja Venstpils – drugiej rundy Mistrzostw Europy, dzięki wsparciu ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl, ROSSWEET Transport oraz Melbake, będzie kontynuował program międzynarodowych startów uzupełniony kilkoma występami na krajowym podwórku.

Kierowca Citroena C2 R2 Max, którego obsługą zajmuje się www.fightersglory.com, w najbliższym czasie pojawi się na trasach Rajdu Świdnickiego, który w tym roku stanowi pierwszą rundę Mistrzostw Polskich.

Priorytetem są jednak Mistrzostwa Europy, gdzie załoga będzie mogła zdobyć ogromne rajdowe doświadczenie. Już w maju duet Ogryzek/Dachowski wystartuje w kultowym i niezwykle trudnym Rajdzie Korsyki, po którym zjawi się na trasach Rajdu Ypres (Belgia). Asfaltowe tournee będzie kontynuowane na Rajdzie Bohemii oraz domowym Rajdzie Rzeszowskim. Oba starty będą kluczowe w przygotowaniach do Rajdu Barum.

Finał sezonu załoga rozpocznie od Rajdu Chorwacji, po którym uda się na Rajd Sanremo i najprawdopodobniej na szwajcarski Rallye International du Valais.

Sławomir Ogryzek:

Nie będę ukrywał, że tegoroczny program startów jest niezwykle fascynujący i pozwoli zebrać ogromne doświadczenie na międzynarodowych, bardzo wymagających trasach.
Nie chcieliśmy przez kolejny rok podróżować po polskich odcinkach specjalnych, które bardzo często powtarzają się rok rocznie. Jedynie jazda na zupełnie nieznanych trasach o różnej charakterystyce pozwala czerpać maksimum z każdego pokonanego kilometra. Dodatkowo porównanie z najlepszymi załogami w Europie dobitniej pokaże jak wiele nauki czeka nas, by dołączyć do czołówki.

Grzegorz Dachowski:

Rok 2013 zapowiada się bardzo obficie i starty w tak kultowych imprezach jak Rajd Korsyki i Rajd Ypres to marzenie niejednego kierowcy i pilota. Nie zapominamy jednak o naszych kibicach, którym zaprezentujemy się w dwóch rundach Rajdowych Mistrzostw Polski: Rajdzie Świdnickim i Rajdzie Rzeszowskim. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w Świdnicy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij