Pomyślne zakończenie sezonu 2015 z Muszem i Browińskim w tle

18 listopada 2015, Sporty samochodowe

2 Rajd Arłamów, który zakończył tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski okazał się bardzo udany dla zawodników PSB Mrówka Rally Team – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego. Zawodnicy wspierani przez Grupa PSB, Erem, Rockwool, Bolix, Tytan Wkręt-Met, Prezydenta Miasta Przemyśla osiągnęli najlepszy wynik w dotychczasowej karierze, zajmując bardzo wysokie – szóste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie miejsce w Klasie 3 i drugie w śród wszystkich samochodów napędzanych na jedną oś!

Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team zapowiadali przed starem szybką, ale bezpieczną jazdę, chcąc przede wszystkim w dobrych nastrojach zameldować się na mecie. Obraną strategię realizowali z żelazną konsekwencją już od pierwszego odcinka specjalnego „Przemyśl”, który rozgrywany był w rodzinnym mieście Grzegorza Musza. Cały piątkowy etap przejechali bezbłędnie, notując czasy na poszczególnych Osach w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński Rajd Arłamów - OS Bircza - fot. Paweł Hoffman

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński Rajd Arłamów – OS Bircza – fot. Paweł Hoffman

Sobota to ściganie na bardzo trudnych trasach w okolicach Birczy, Huty Brzuski i Pruchnika. Grzegorz Musz i Bogusław Browiński utrzymali wysokie tempo z pierwszego etapu, awansowali o dwa miejsca w klasyfikacji generalnej i z bardzo dobrymi nastrojami zameldowali się na mecie w Arłamowie, odbierając puchary i oblewając kibiców szampanem.

Bogusław Browiński (Automobilklub Rzeszowski): Jesteśmy na mecie z bardzo dobrym szóstym miejscem w generalnej klasyfikacji, oraz drugim w Klasie 3. Harmonogram imprezy, trudne odcinki specjalne oraz pogoda sprawiły, że ukończenie tego rajdu było nie lada wyzwaniem dla każdego zawodnika.
Kończymy sezon 2015 na trzecim miejscu w Klasie 3 oraz piątym w klasyfikacji aut przednionapędowych. Gratuluję całemu zespołowi oraz kolegom uzyskanych wyników, dziękuję kibicom za gorący doping oraz wszystkim, którzy wspierali nas przez cały sezon.

Grzegorz Musz (Przemyśl) - fot. Paweł Hoffman

Grzegorz Musz (Przemyśl) – fot. Paweł Hoffman

Grzegorz Musz (Automobilklub Małopolski): Ostatnia „domowa” runda RSMP zakończyła się dla nas bardzo pomyślnie. Zgodnie z przedstartowymi założeniami od początku jechaliśmy sprawnym tempem, notując czasy w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Było dla nas jasne,  że utrzymanie tempa Janka czy Darka, którzy walczyli o tytuł mistrzów, będzie dość ryzykowne, natomiast miejsce tuż za nimi w ośce było dla nas zadowalające. To przecież najszybsi kierowcy 2WD w Polsce! Równa i czysta jazda zakończyła się dla nas życiowym wynikiem – 6 miejsce w „generalce” rajdu i 2 w 2WD. Bardzo dziękuje  kibicom, w szczególności tym przemyskim, którzy już od ceremonii startu mocno dopingowali nas do szybkiej jazdy. Ukłony także dla organizatora – Automobilklubu Rzeszowskiego za zorganizowanie świetnej imprezy, podczas której miałem okazje po raz pierwszy ścigać się na prawdziwym nocnym OSie. Pragnę także serdecznie podziękować naszym sponsorom i partnerom, którzy przez cały sezon 2015 nas wspierali i dzięki którym mogliśmy rywalizować na najwyższym poziomie: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA). 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij