REVICO–NEO Rally Team przed 70. Rajdem Polski

13 września 2013, Sporty samochodowe

Rajd Polski to co roku najważniejsze rajdowe zawody w naszym kraju. Siedemdziesiąta edycja imprezy, oprócz rangi Mistrzostw Polski, zaliczana także do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Litwy rozegrana zostanie już w najbliższy weekend. Niemałe wrażenie robi lista zgłoszeń, licząca aż 85 pozycji. Na szutrowych odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek nie zabraknie czołowych zawodników zarówno europejskiego, jak i polskiego czempionatu, a 41, najwyższy wśród samochodów przednionapędowych numer startowy przyznano załodze REVICO-NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla, którzy w Rajdzie Polski użyją Citroëna DS3 R3T.

Jan Chmielewski: Z tą imprezą od najmłodszych lat wiążą się moje ogromne emocje. Najpierw oglądałem dolnośląskie edycje Rajdu Polski, potem w latach 1998-1999 kibicowałem edycjom krakowskim, następnie znowu dolnośląskim. Start w tych zawodach jest dla mnie spełnieniem marzeń. Cieszę się niezwykle, że dzięki moim sponsorom mogę wziąć udział w zawodach, których lista zgłoszeń przyprawia o zawrót głowy, w tak znakomitym samochodzie, jakim jest Citroën DS3 R3T. W sumie w Mikołajkach wystartuje aż sześć takich rajdówek, co w połączeniu z kompletną czołówką polskiej ośki w innych samochodach oraz stawką gości z zagranicy gwarantuje wspaniałe sportowe emocje. Ale oczywiście najważniejsza dla nas jest meta i nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd, który w tak ostrej konkurencji może okazać się bardzo kosztowny.

Robert Hundla:  Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo intensywne rajdowo, a występy jednocześnie w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Słowacji sprawiły, że prawie nie wysiadałem z prawego fotela samochodu rajdowego. Przed nami najważniejszy start w tym roku i myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Obaj z Jankiem uwielbiamy luźne nawierzchnie, więc pozostaje nam tylko odliczać godziny do rozpoczęcia pierwszego odcinka specjalnego. Wszyscy wierzymy, że to będzie prawdziwe święto polskich rajdów, dające tym zawodom przepustkę do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Wiemy, że na mazurskie trasy 70. Rajdu Polski kibice wybierają się wyjątkowo licznie. Nie zapominajcie o załodze Citroena DS3 R3 z numerem startowym 41!

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij