REVICO–NEO Rally Team po 59. Rajdzie Wisły

31 maja 2013, Sporty samochodowe

59. edycja Rajdu Wisły stanowiła drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Powracające po dziesięcioletniej przerwie do kalendarza RSMP zawody składały się z piętnastu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 170 km. W bogato obsadzonej kategorii samochodów przednionapędowych z bardzo dobrej strony pokazała się załoga REVICO-NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla. Krakowsko – myślenicki duet zwyciężył w „ośce”, grupie R, klasie 5 oraz w Citroën Racing Trophy, powtarzając tym samym świetny wynik z Rajdu Świdnickiego. Po dwóch dniach emocjonujących zmagań Chmielewski i Hundla uplasowali się także na doskonałym, szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej 59. Rajdu Wisły.

Jan Chmielewski:

Mimo zmęczenia i problemów, z którymi zetknęliśmy się podczas Rajdu Wisły jestem ogromnie szczęśliwy z wyniku, który podczas tych zawodów wywalczyliśmy. Po stratach czasowych spowodowanych złym doborem opon podczas pierwszego etapu oraz technicznych kłopotów drugiego dnia, nie sądziłem, że będziemy w stanie ukończyć rajd na pierwszym miejscu w „ośce”. Myślę, że walka z dysponującymi takimi samymi samochodami Radkiem Raczkowskim oraz Radkiem Typą, który niestety popełnił błąd podczas drugiego etapu, była bardzo emocjonująca. Zwycięstwo w Wiśle to kolejny w tym sezonie wspaniały wynik dla naszego zespołu!

Robert Hundla:

To był bardzo trudny rajd dla pilota. Zmienny rytm na odcinkach specjalnych powodował, że trzeba było mocno się skoncentrować na tym, co się dzieje na trasie. My na szczęście uniknęliśmy większych kłopotów, co zaowocowało świetnym wynikiem na mecie. Bardzo się cieszę, że Rajd Wisły wrócił do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że zostanie w nim na dłużej. Odcinki specjalne były wspaniałe, organizacyjnie też nie mogliśmy narzekać, do tego dopisali także kibice, którzy nie przestraszyli się nawet sobotnich opadów deszczu.

 

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij