Pierwsze oesy Janka Chmielewskiego w DS3-R3

24 marca 2011, Sporty samochodowe

Już w ten weekend Janek Chmielewski będzie miał okazję sprawdzić nowego Citroena DS3-R3. Pierwsze kilometry kierowca NEO – Petroeltech Rally Team przejedzie na czeskich odcinkach specjalnych Bonver Valasska Rally, który odbędzie się już w najbliższy weekend (25-26 marca 2011).

Zaledwie tydzień po prezentacji nowego samochodu, młody krakowianin będzie miał okazję sprawdzić go w prawdziwie rajdowych warunkach. Chociaż tym razem Janek nie będzie walczył o punkty w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będzie miał okazję zmierzyć się z czołówką czeskiego motosportu. – W Czechach przede wszystkim chciałbym skupić się na nauczeniu się nowego samochodu. DS3-R3 bardzo różni cię od C2-R2 MAX, więc jest sporo do zrobienia przed najbliższą rundą RSMP, Rajdem Świdnickim – zapowiada Janek Chmielewski. W pierwszej próbie w nowym samochodzie Jankowi jako pilot towarzyszyć będzie Przemek Zawada.

W stawce pojawią się też inni polscy kierowcy – między innymi Michał Sołowow czy Szymon Kornicki. Citroen DS3-R3 Janka Chmielewskiego nie będzie jednak jedyny w stawce. Stanie się to za sprawą Jarosława Kołtuna, startującego w tym sezonie w Mistrzostwach Czech. Jak na tle czeskich kolegów poradzą sobie nasi kierowcy?

– Rajd Valasska odbywa się na Morawach w sąsiedztwie polskiej granicy, dlatego bardzo liczę na naszych kibiców. Ich obecność zawsze pomaga nam na trasie i daje dodatkową motywację do szybszej jazdy.

– zapewnia kierowca NEO – Petroeltech Rally Team.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij