Piękna walka Saaba z Zastawą – Paweł Hoffman w GSMP Limanowej 2012

26 czerwca 2012, Sporty samochodowe

Piąta i szósta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbyła się w pięknych terenach Beskidu Wyspowego w Limanowej, a dokładniej mówiąc w Starej Wsi, koło Limanowej. Paweł Hoffman już trzeci rok zasiada za kierownicą historycznego Saaba 96, rywalizując z młodszymi samochodami w grupie HS/I.

To była piękna walka pomimo że mój Saab 96 jest samochodem konstrukcyjnie z lat pięćdziesiątych to nadal mogę nim pokazać pazurki. Podczas wyścigów w Limanowej na kilku podjazdach zwyciężyłem z młodszą Zastawą, którą jechał Łukasz Migała. Emocjonująca była sobota, kiedy w podjazdach wyścigowych pierwszy przejazd przegrałem, a drugi miałem znacznie lepszy od Migały w Zastawie. Niestety cały drugi przejazd został odwołany po kilku kraksach, co spowodowało odwołanie także wyników. W niedzielę walka trwała. Zastawy jednak nie doszedłem, uzyskując czwarte miejsce – dwa pierwsze pozostały dla Porsche 911 i 928.

Sukcesem w Limanowej było dla mnie pobicie swojego najlepszego przejazdu na tym torze o dziewięć sekund i utrzymanie tego wyniku na trzech podjazdach wyścigowych. Być może w ostatnim wyścigu mógłbym jeszcze coś więcej uzyskać, ale po przejechaniu około 2/3 trasy urwał się pasek klinowy, co spowodowało mocne przegrzanie silnika.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij