Paweł Hoffman i Marcin Barłoga Polonezem, w nowo utworzonej klasie HRPP – 22. Rajd Rzeszowski

Polonez 2000 Jahodna Moris CupPaweł Hoffman i Marcin Barłoga Polonezem w nowo utworzonej klasie HRPP – 22. Rajd Rzeszowski

Paweł Hoffman startujący głównie w GSMP pojawi się także w 22. Rajdzie Rzeszowskim. Zasiądzie za kierownicą Poloneza 2000 Rally Walter Wolf. Prawe siedzenie zajmie Marcin Barłoga, którego od kilku lat można było zobaczyć w rajdach obok Teodora Kocura.

W obecnym roku w rajdowym Pucharze Polski powstała klasa historyczna (HRPP), która to została utworzona po przetarciu szlaku przez Pawła, jadącego historycznym Saabem 96. Okazało się wtedy, że brakuje dla historycznych rajdówek odpowiedniej klasy.

Polonez 2000 - Limanowa 2013 (5)Paweł Hoffman – cieszę się, że mogę ścigać się w nowo powstałej klasie historycznej HRPP. Pomimo, że moja walka będzie się toczyła z Renault Clio, auta o dwadzieścia lat młodszego, to uważam że mamy możliwość powalczyć. Większe doświadczenie mam na trasach wyścigowych, jednak wraz z moim pilotem będziemy się starali pokazać klasykę jazdy klasycznym autem i uzyskać dobry wynik.

Barłoga MarcinMarcin Barłoga – Los chciał, że w tym roku zasiądę na prawym fotelu prawdziwego klasyka. FSO Polonez 2000 Rally Walter Wolf, tak brzmi pełna nazwa tego nieprzeciętnego samochodu. Wystartuję nim razem z prawdziwym pasjonatem zabytkowej motoryzacji – Pawłem Hoffmanem. Kilkadziesiąt lat wcześniej takim właśnie autem ścigał się Andrzej Jaroszewicz, ten sam który niespełna dwa miesiące temu zasiadł za kierownicą naszego egzemplarza startując w V Rajdzie Nocy Muzeów w Rzeszowie. Za kilka dni to ja będę członkiem załogi tego pojazdu i co ważniejsze zapisywał kolejne karty historii marki FSO w rajdach. Od samego początku obiecujemy efektową i efektywną jazdę. Nie mamy żadnych kompleksów wynikających z wieku naszego auta i wierzymy, że uda się nam utrzeć nosa kilu załogom w młodszych rajdówkach. Chcemy pokazać wszystkim, że w rajdach można jeździć również nieco starszymi autami i czerpać z tego wielką satysfakcję, przyjemność oraz uzyskiwać dobre wyniki na mecie.

Start w rajdzie wspomagają www.hoffman.auto.pl, Berner, Nowiny, Automobilni, Bosch
Zawodnicy reprezentują barwy Automobilkubu Rzeszowskiego
fot. P.Hoffman, Arkadiusz Bar
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij