OGRYZEK i CIEŚLAR W 22. RAJDZIE DOLNOŚLĄSKIM CHCĄ UTRZYMAĆ WYSOKIE TEMPO Z POPRZEDNICH DWÓCH RUND RPP

15 października 2012, Sporty samochodowe

Załoga OgryzekRallySport po starcie w mało szczęśliwym od strony przebiegu sportowej rywalizacji 58. Rajdzie Wisły, pojawi się na starcie przedostatniej rundy Rajdowego Pucharu Polski rozgrywanej w ramach 22. Rajdu Dolnośląskiego. Pomimo zajęcia 2. miejsca w 58. Rajdzie Wisły załoga Ogryzek/Cieślar zajmuje bardzo dobrą 3. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu!

Odnosząc się do odrzucenia odwołania naszej załogi z przyczyn formalnych przez GKSS uważamy, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Sędzia faktu, którym niewątpliwie był kierownik PKC-3, zgodnie z przepisami odnotował naruszenie przepisów przez załogę Scheffler/Marciniak – a przecież PKC to PKC! Decyzją ZSS kara ta została anulowana, DLACZEGO?… od której się odwołaliśmy korzystając z pomocy osoby do kontaktu z zawodnikami, co w ostateczności skutkowało odrzuceniem naszego wniosku przez GKSS w Warszawie. Uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca – wypacza to wynik sportowy i podważa kompetencje osób dbających o prawidłowy przebieg rywalizacji sportowej w duchu fair play.

Przed nami 22. Rajd Dolnośląski i kolejna okazja do poprawy zdobyczy punktowej. Walczymy o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Przed nami 6 wymagających odcinków specjalnych o długości w sumie ponad 70 kilometrów oesowych. Po piątkowym zapoznaniu z trasą będziemy w stanie powiedzieć więcej o trudności oesów. Na tydzień przed rajdem zaplanowaliśmy intensywne 2-dniowe testy pod Rzeszowem. Chcemy dostroić zawieszenie i rozjeździć się przed kolejnym występem. Po kilku latach, start i meta rajdu powraca do Polanicy-Zdrój, co przypomina mi czasy samochodów WRC oglądanych przeze mnie jako kibic.

– komentuje Sławomir Ogryzek

Wracam po raz kolejny na jeden z moich ulubionych rajdów. Wiem, ze Sławkowi odpowiada charakterystyka odcinków specjalnych zlokalizowanych na południe od Polanicy-Zdrój. Chcemy podtrzymać dobre wypracowane w tym roku tempo i dojechać do mety w Parku Zdrojowym z dobrym wynikiem. Przed nami tylko dwa starty, postaramy się pojechać tempem z Rajdu Rzeszowskiego i Rajdu Wisły.

– dodaje Zbigniew Cieślar

Wsparcia podczas startów w 2012 roku udzielają nam firmy: ROS-SWEET Sp. z o.o. – www.orzechy.pl, GIGA TV Telebimy Multimedialne, Melbake oraz Blue Diamond Hotel Wellness Spa – www.bluediamondhotel.pl. Obsługą Citroëna C2 R2 Max zajmuje się jak zawsze team: www.fightersglory.com. Zdjęcia do informacji prasowej dostarcza – Tomasz Filipiak.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij