NEO – PETROELTECH Rally Team: Przed nami wspaniały rajd!

4 czerwca 2010, Sporty samochodowe

W nadchodzący weekend Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zagoszczą na mazurskich szutrach. Piątkowym prologiem na torze obok Hotelu Gołębiewski rozpocznie się 67. Rajd Polski, a w sobotę i niedzielę odbędzie się prawdziwe ściganie po trasach zeszłorocznych Mistrzostw Świata WRC. Jan Chmielewski wraz z Robertem Hundlą (NEO-PETROELTECH Rally Team) ponownie wystartują Citroenem C2-R2 MAX w ramach programu Citroen Racing Trophy, który w tym roku ma wyjątkowo liczną i wyrównaną obsadę. Przed zespołem stoi ważne wyzwanie, by podtrzymać dobrą passę z Rajdu Elmot oraz Lotos.

Jan Chmielewski:

Już nie mogę doczekać się weekendu, bo jazda po mazurskich szutrach daje mnóstwo zabawy oraz frajdy z jazdy. Liczę, że rywalizacja w Citroen Racing Trophy będzie nie mniej zacięta niż podczas Rajdu Lotos. Trzymamy kciuki za dobrą pogodę, bo ta, która jest obecnie w południowej Polsce wyjątkowo nie sprzyja kibicom, a wierzę, że ci licznie stawią się przy przepięknych oesach w okolicach Mikołajek. To trzeci rajd w tym sezonie i mam nadzieję, że tak jak na dwóch poprzednich imprezach, również teraz uda nam się zająć miejsce na podium, choć zdaję sobie sprawę, że przy takiej konkurencji nie będzie to łatwe. Po dwóch rozegranych rundach zajmujemy 2 miejsce w punktacji grupy R i zależy nam, by je utrzymać.

Robert Hundla:

Rajd Polski to jedna z najważniejszych imprez w tegorocznym kalendarzu RSMP. Po bardzo udanym Lotosie gdzie o włos minęliśmy się ze zwycięstwem w CRT i grupie R wyjeżdżamy do Mikołajek w pełni gotów do walki o kolejne punkty. Bardzo cieszę się ze w tym roku PZM zdecydował się rozegrać dwa rajdy szutrowe jeden po drugim, co na pewno pozytywnie wpłynie na przygotowanie się zawodników do tej ważnej imprezy. Mam nadzieję, że nasza dobra postawa na szutrach również tutaj zaprocentuje świetnymi czasami i da wiele radość jak zawsze licznie przybyłym do Mikołajek kibicom. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na to rajdowe święto i jak zwykle proszę o gorący i bezpieczny doping.

Załogę Chmielewski – Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO oraz PETROELTECH i Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny objęło Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij