NEO – Petroeltech Rally Team przed 38. Rajdem Koszyce

7 września 2012, Sporty samochodowe

Miesiąc przerwy po Rajdzie Rzeszowskim upłynął w błyskawicznym tempie i już w najbliższy piątek i sobotę załogi walczące w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wyjadą na trasę Rajdu Koszyce. Zagraniczna runda gości w kalendarzu RSMP już po raz trzeci i stale podnosi swoją rangę. Bieżąca, 38. edycja zawodów, stanowić będzie rundę polskiego i słowackiego czempionatu oraz kolejną odsłonę Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej. Podobnie jak podczas Rajdu Rzeszowskiego, lista zgłoszeń Rajdu Koszyce zebrała ponad setkę załóg. Dwudziesty numer startowy przyznano Janowi Chmielewskiemu i Jakubowi Gerberowi, reprezentującym barwy zespołu NEO – Petroeltech Rally Team.

Jan Chmielewski:

To będzie mój trzeci start w Rajdzie Koszyce. Przed dwoma laty Citroenem C2-R2 MAX wygrałem klasę, rok temu w Citroenie DS3 R3 zająłem w klasyfikacji RSMP piąte miejsce. Powtórzenie tego wyniku w 38 edycji Koszyc graniczyłoby z cudem – już wbicie się do pierwszej dziesiątki punktacji RSMP będzie mnie satysfakcjonować. Nie znam jeszcze konfiguracji tegorocznej trasy, ale jeśli przypomina tę sprzed roku, to nie będzie łatwa. Pamiętam te bardzo zmienne rytmy – od wąziutkich dróżek leśnych aż po szerokie „highwaye”. Już w zeszłym roku przekonaliśmy się, że nasz „Dees” świetnie się sprawdza w takich warunkach.

Jakub Gerber:

W Koszycach startowałem przed dwoma laty u boku Leszka Kuzaja. Debiutujący wówczas w RSMP rajd stanowił dla zdecydowanej większości polskich załóg zupełną nowość. Teraz, nawet pomimo lepszej znajomości specyfiki słowackich tras, z pewnością nie będzie łatwo. Walka o prymat w naszej klasie rozgorzała na dobre, więc musimy dać z siebie maksimum możliwości. Ważne, że nawet „na obczyźnie” możemy liczyć na wspaniały doping polskich kibiców, których w Koszycach nigdy nie brakowało.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij