NEO – Petroeltech Rally Team przed 26. Rajdem Karkonoskim

8 czerwca 2011, Sporty samochodowe

Po dwumiesięcznej przerwie w RSMP, uczestnicy mistrzostw pojawią się na trasach Kotliny Jeleniogórskiej. 26. Rajd Karkonoski, trzecia runda RSMP, odbędzie się w dniach 10-12 czerwca. Z numerem 23 wystartuje załoga NEO – Petroeltech Rally Team w składzie Jan Chmielewski (Automobilklub Rzeszowski) i Grzegorz Dachowski (Automobilklub Galicyjski). Po dwóch rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski krakowski zespół zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji grupy R oraz Citroen Racing Trophy Polska.

Jan Chmielewski:

Tak jak wielu zawodników, również i my bardzo cieszymy się, że po rocznej przerwie Rajd Karkonoski powrócił do kalendarza RSMP. Na sympatię dla tej imprezy składają się dwa czynniki: z jednej strony ciekawe trasy, z drugiej sprawność organizacyjna i przyjazny klimat, tworzony przez działaczy Automobilklubu Karkonoskiego. Przerwę w RSMP wykorzystaliśmy na treningowy start w słowackim Rajdzie Tribec, który zaliczyliśmy w Citroenie C2-R2. Pora jednak na powrót do DS3-R3 i jestem bardzo ciekaw, jak ten, wciąż nowy dla mnie samochód, sprawdzi się na wspaniałych oesach w okolicach Jeleniej Góry.

Grzegorz Dachowski:

Przed nami pierwszy poważny sprawdzian funkcjonowania zespołu w takim składzie. Start na Słowacji to był raczej „mecz towarzyski” , mimo tego wypadł chyba całkiem nieźle. DS3-R3 to szybkie auto i powinno pozwolić nam znaleźć się wysoko nie tylko w klasyfikacji Citroen Racing Trophy, ale również w ośce i klasyfikacji generalnej. Przed rajdem pracowaliśmy nad nastawami zawieszenia i mam nadzieje że to również da jakieś wymierne efekty. Do zobaczenia na odcinkach!

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij