NEO – Petroeltech Rally Team po Rajdzie Bohemia

5 lipca 2011, Sporty samochodowe

Prawie dwumiesięczna przerwa w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski daje okazję do treningowych występów poza granicami naszego kraju. W pierwszy weekend lipca odbył się jeden z najtrudniejszych i najbardziej renomowanych czeskich rajdów, rozgrywany w okolicach Mladej Boleslavi – Rally Bohemia. Na starcie stanęło ponad 80 załóg, w tym Jan Chmielewski i Przemysław Zawada (Citroenie DS3 R3) reprezentujący barwy zespołu NEO – Petroeltech Rally Team. Występ polskiej załogi zakończył się triumfem w czeskiej edycji Citroen Racing Trophy, drugim miejscem w klasie 5 oraz wysoką, trzynastą pozycją w klasyfikacji generalnej.

Jan Chmielewski:

Jestem bardzo zadowolony ze startu w Rajdzie Bohemia. Tegoroczny występ okazał się znacznie trudniejszy ze względu na warunki pogodowe panujące podczas drugiego etapu. Jeszcze nigdy nie jechałem w tak potwornej ulewie, a dodatkowym utrudnieniem była zmieniająca się przyczepność. Powody do radości dają z pewnością uzyskiwane rezultaty. W klasie 5 wyprzedził nas jedynie kierowca Citroen Italy w fabrycznym DS3 R3, a w Citroen Racing Trophy wygraliśmy z ponad trzyminutową przewagą. Bohemia już po raz drugi okazała się fenomenalnym rajdem i mam nadzieję, że wróci na stałe do kalendarza RSMP.

Przemysław Zawada:

Start w Rajdzie Bohemia okazał się zdecydowanie trudniejszy niż w marcowym Rajdzie Valasska. Wpływało na to wiele czynników: wyczerpujące zapoznanie z trasą, skomplikowana charakterystyka oesów oraz pogoda, szczególnie podczas deszczowego drugiego etapu. Wszystko to sprawiało, że był to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakich brałem udział. Odcinki specjalne pokonywaliśmy jednak czysto i bez większych przygód, co znalazło swoje odzwierciedlenie w czasach. Bez problemów wygraliśmy w Pucharze Citroena, więc bardziej ryzykowna jazda nie miałaby większego sensu.

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij