Międzynarodowy MARMA 32. Rajd Rzeszowski już w drugi weekend sierpnia!

Rajd Rzeszowski to już od lat stały i uznany punkt kalendarza rajdowego w naszym kraju. Zawody z bazą w stolicy Podkarpacia nieprzerwanie od 2002 roku stanowią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a od 2016 są elementem prestiżowych europejskich rozgrywek. Tegoroczna edycja imprezy, której sponsorem tytularnym jest firma MARMA Polskie Folie, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu, a konkretnie w dniach 10-12 sierpnia.

Podczas MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego o punkty walczyć będą nie tylko uczestnicy polskiego czempionatu, zarówno ci we współczesnych samochodach, jak i w historycznych rajdówkach, oraz Rajdowego Trofeum Europy (FIA European Rally Trophy), ale również zawodnicy rywalizujący w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. Dla nich trasa zawodów składać się będzie z jedenastu odcinków specjalnych, o łącznej długości ponad 156 kilometrów. Stawkę uzupełniają załogi startujące w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa, które ścigać się będą na pięciu próbach, mierzących w sumie 51 kilometrów.

Na piątkowe popołudnie i wieczór (11 sierpnia) zaplanowano pięć „oesów” – dwie dwukrotnie pokonywane próby w okolicach Rzeszowa i rozgrywany po zmroku, widowiskowy odcinek medialny w samym centrum stolicy województwa podkarpackiego. W sobotę (12 sierpnia) walka rozegra się na sześciu odcinkach specjalnych, w trzech różnych lokalizacjach. Uczestnicy rajdu zmierzą się na próbach znanych z poprzednich edycji imprezy, a także na odcinkach nie wykorzystywanych wcześniej w podkarpackiej rundzie.

Rywalizacja toczyć się będzie na terenie sześciu powiatów i dziesięciu gmin. Załogi rajdowe pojawią się w Rzeszowie oraz powiatach rzeszowskim, strzyżowskim, jasielskim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim. Wśród gmin, na terenie których zaplanowano trasę rajdu, znajdują się gminy: Boguchwała, Strzyżów, Wiśniowa, Lubenia, Kołaczyce, Frysztak, Brzostek, Wielopole Skrzyńskie i Czudec.

Sponsorem tytularnym rajdu jest MARMA Polskie Folie, jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie. Firma po raz pierwszy wspierała najważniejszą imprezę sportu samochodowego w tej części Polski w 2003 roku. Wsparcie Rajdu Rzeszowskiego to tylko jeden z wielu przejawów wyjątkowego zaangażowania marki MARMA w rozwój sportu w naszym regionie. Firma sponsoruje także m.in. hokeistów STS Sanok, żużlowców Wilków Krosno czy Rafała Wilka – wielokrotnego złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w paracyclingu.

MARMA 32. Rajd Rzeszowski może się odbyć nie tylko dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego. Organizację zawodów wspierają również Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz Handlopex.

Partnerzy rajdu: Millenium Hall, Hilton Garden Inn Rzeszów, Politechnika Rzeszowska, Lord Jack, SOS PZMot, Rotinger.

 

Fot. Maciej Niechwiadowicz

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij