Janek po 27. Rajdzie Karkonoskim

5 czerwca 2012, Sporty samochodowe

Ceremonia mety na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze zakończyła 27. Rajd Karkonoski – trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie zawodów stanęło prawie pięćdziesiąt załóg, a z numerem 5 z rampy startowej zjechał Citroen DS3 R3 w barwach NEO – Petroeltech Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber. Krakowsko – poznański duet po dwóch dniach wyczerpującej rywalizacji zakończył Rajd Karkonoski dużym sukcesem. Chmielewski i Gerber pewnie zwyciężyli w kategorii samochodów z napędem na jedną oś, w grupie R, klasie 5 oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska. Wysoka forma podczas całego rajdu zaowocowała również wysokim, szóstym miejscem w klasyfikacji generalnej trzeciej rundy RSMP.
Jan Chmielewski:

Przed startem liczyliśmy na powtórzenie wyników z Rajdu Świdnickiego i plan został w pełni zrealizowany, co daje wielkie powody do radości. Mimo to, do samego końca zawodów niczego nie można było być pewnym. Pierwszego dnia straciliśmy czas z powodu przebitej opony, a podczas drugiego etapu zupełnie nie trafiliśmy z doborem opon na ostatnią pętlę. Trzy końcowe oesy, które jechaliśmy po mokrej nawierzchni na twardych slickach, były prawdziwą walką o przetrwanie. Wielkie podziękowania dla dzielnie pilotującego mnie Kuby oraz całego zespołu, który perfekcyjnie pracował podczas rajdu. Bez Was ten wynik, który osiągnęliśmy nie byłby możliwy!

Jakub Gerber:

Według moich obliczeń zbliżam się do setki startów w rajdach i muszę powiedzieć, że to były jedne z najtrudniejszych zawodów, w jakich brałem udział. Ze względu na wymagające zapoznanie z trasą oraz dużą ilość odcinków specjalnych zapisałem więcej stron w zeszycie, niż podczas któregokolwiek z poprzednich rajdów w Polsce. Mimo tego, że praca była ciężka, przyniosła ona taki efekt, że podróżowało nam się z Jankiem świetnie, a wynik na mecie mówi sam za siebie, potwierdzając również, że Citroen DS3 R3 to doskonały samochód.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij