Jan Chmielewski po 7. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

19 marca 2013, Sporty samochodowe

Widowiskowy wieczorny prolog wokół samego centrum Wieliczki oraz dwa przejazdy odcinka specjalnego zlokalizowanego na ulicach „Miasta Soli” stanowiły trzon 7. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W zawodach wzięła udział załoga REVICO – NEO Rally Team w składzie Jan Chmielewski – Jakub Wróbel. Zawodnicy używający Citroëna DS3-R3 okazali się najszybsi w klasie 2 podczas obu dni wielickiego Memoriału.

Jan Chmielewski:

Cieszę się, że mogliśmy już po raz szósty wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, jakim jest z pewnością Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Ilość przybyłych kibiców oraz ich zainteresowanie tą imprezą utwierdza nas w przekonaniu, że Małopolska potrzebuje również rajdów na poziomie RSMP. Aspekt sportowy naszego występu w Wieliczce, choć dla nas udany, schodzi na dalszy plan, trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że obecnością w Wieliczce przede wszystkim uczciliśmy pamięć o rajdowych Mistrzach. Dodatkowo cieszy nas powodzenie charytatywnej aukcji, której zwycięzca Bartek Demel towarzyszył nam podczas zawodów, a w niedzielę pokonał trasę rajdu na prawym fotelu „Deesa”. W imieniu zespołu oraz organizatorów akcji pomocy dla Antosi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazanie wielkiego serca!

Jakub Wróbel:

Mnóstwo, nie bojących się mrozu, kibiców przy trasie, zmienne warunki i niesamowicie niska przyczepność – tak w skrócie można podsumować tegoroczny Memoriał. Po raz pierwszy miałem okazję usiąść na prawym fotelu tak utytułowanego kierowcy. Dla mnie to nowe doświadczenia, nowe spojrzenie na podejście do rajdów oraz praca z ludźmi, którzy od początku do końca wiedzą doskonale jaka jest ich rola w zespole. Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie oraz pomoc w nowych dla mnie sytuacjach. Cieszę się niezmiernie z tego że udało się wygrać w klasie oraz „ośce” zawody zorganizowane na cześć dwóch znakomitych kierowców. Takiego rozpoczęcia sezonu się nie spodziewałem.

Sponsorami startu w 7. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza byli: REVICO, dystrybutor narzędzi marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM, M-CARS Dealer BMW, LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij