Jan Chmielewski i Jakub Gerber zostają Mistrzami Polski 2012 w grupie R i zwycięzcami Citroën Racing Trophy.

22 października 2012, Sporty samochodowe

Wielkim sukcesem dla zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego, Janka Chmielewskiego zakończył się 22. Rajd Dolnośląski. Wraz z Jakubem Gerberem, dzięki wygranej w swojej grupie i klasie, zdobyli tytuł Mistrza Polski w grupie R, oraz przypieczętowali zwycięstwo w cyklu Citroën Racing Trophy Polska. Podczas obu dni zmagań na trasach w Kotlinie Kłodzkiej Chmielewski i Gerber notowali znakomite czasy na odcinkach specjalnych i pokonując wiele samochodów z napędem na obie osie zajęli wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dolnośląskiego.

Jan Chmielewski:

Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszego etapu, siódme w całym rajdzie – naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Ale dla nas priorytetem była grupa R, a miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej przyszły niejako przy okazji. Stąd wielka radość, że w RSMP 2012 zdobyliśmy mistrzostwo „erki”, wygraliśmy w prestiżowym Citroën Racing Trophy Polska i zarazem nieoficjalnej punktacji aut z napędem jednej osi. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Wielkie podziękowania za kolejny wspaniały sezon dla naszych sponsorów i partnerów medialnych, a także dla całego zespołu i kibiców; wszyscy spisali się na medal i byli dla nas nieocenionym wsparciem. I oczywiście dzięki dla Kuby za tegoroczną współpracę!

Jakub Gerber:

Jechaliśmy czysto, bez żadnych przygód, bez draśnięcia auta. Trochę na naszej psychice ciążyły pechowe sytuacje z trzech poprzednich rajdów, ale na szczęście wszystko poszło w stu procentach po naszej myśli. Gdyby nie przygody we wcześniejszych rundach, przez które traciliśmy cenne punkty, to w naszej klasyfikacji nie byłoby w Rajdzie Dolnośląskim emocji, które dodawały rumieńców tej pięknej imprezie. Bardzo wysoko oceniamy rajd i cieszymy się, że był dla nas aż tak pomyślny. Ceremonia mety w Polanicy była pięknym zakończeniem tegorocznej rywalizacji na odcinkach specjalnych. Rywalom dziękujemy za zaciętą sportową walkę, a naszym kibicom i przyjaciołom dziękujemy za duchowe wsparcie.

 

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij