Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski przygotowani do startu w 25. Rajdzie Rzeszowskim.

4 sierpnia 2016, Sporty samochodowe

Jak zwykle w pierwszej połowie sierpnia, zawodnicy ścigający się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zjadą do stolicy Podkarpacia, gdzie rozegrana zostanie 25. edycja Rajdu Rzeszowskiego. Na zgłoszone załogi oraz rajdowych kibiców czekać będzie jednak w Rzeszowie sporo nowości. Najważniejszą zmianą jest włączenie rajdu do kalendarza Mistrzostw Europy. Międzynarodowy charakter Rajdu Rzeszowskiego potwierdza lista zgłoszeń, licząca dziewięćdziesiąt pozycji z trzynastu krajów. Z numerem 56 wystartują Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski w BMW R+ MAXI.

Jan Chmielewski: Kiedy w ubiegłym roku dotarła do nas informacja, że Rajd Rzeszowski będzie zaliczany do kalendarza ERC, można się było spodziewać, że organizatorzy wykorzystają dotychczasowe atuty tych zawodów, żeby uczynić je jedną z najlepszych rund Mistrzostw Europy. Patrząc na mapy oraz upublicznione niedawno onboardy z trasy coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pod względem sportowym zapowiada się prawdziwa rajdowa uczta. Dodając do tego długość odcinków specjalnych, której suma przekracza 200 kilometrów mamy zawody, których nie można opuścić, szczególnie, że naszym BMW R+ MAXI nie jeździliśmy ponad trzy miesiące i chęć startu tym niesamowitym samochodem daje się we znaki. Liczę na to, że do Rzeszowa, oprócz polskich kibiców, przyjadą także zagraniczni, a rajd przebiegać będzie w atmosferze wielkiego święta. Już nie mogę się doczekać, kiedy w czwartek wieczorem odpalimy nasze Wesemy na otwierającym odcinku 25. Rajdu Rzeszowskiego.Chmielewski Jan

Grzegorz Dachowski: Od naszego ostatniego wspólnego startu minęło już bardzo dużo czasu, więc dobrze, że udało się w poniedziałek odbyć krótkie testy, na nowo zgrywając się ze sobą i z samochodem. Być może dla nie niektórych będzie to zaskoczeniem, ale Rajd Rzeszowski nie należy do moich ulubionych i trudno powiedzieć tak naprawdę dlaczego tak jest. Mam więc nadzieję, po tegorocznej edycji znajdę powody, żeby zmienić to podejście.

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij