Jan Chmielewski: Do Czech po kilometry!

11 czerwca 2010, Sporty samochodowe

Po dwóch szutrowych rajdach, w których ostatnio rywalizowali polscy zawodnicy, z początkiem lipca przyjdzie czas na asfaltowe zawody – Rally Bohemia, stanowiące łączoną rundę Mistrzostw Czech, Mistrzostw Polski oraz Środkowoeuropejskiego Trofeum FIA. NEO-PETROELTECH Rally Team, który w Rajdzie Lotos i Rajdzie Polski zajął 2 miejsce w grupie R oraz Citroen Racing Trophy, chce jak najlepiej przygotować się do 4. Rundy RSMP, dlatego postanowił wziąć udział w Agrotec Mogul Rally Hustopece – eliminacji Międzynarodowych Mistrzostw Czech. Obok Janka Chmielewskiego miejsce w rajdówce zajmie jego pilot z 2009 roku – Szymon Gospodarczyk.
-Start w Rajdzie Agrotec Hustopece traktujemy jako trening przed kolejnym asfaltowym rajdem. Chcę przestawić się z trybu szutrowego na asfaltowy. Zbieg okoliczności, że obie imprezy będą po kolei rozgrywane u naszych południowych sąsiadów, odbieram bardzo pozytywnie. Możemy wczuć się w klimat tutejszych rajdów, który jest naprawdę super – mówi Janek Chmielewski. Poza tym rajd odbywa się również w piątek wieczorem, co da nam możliwość wypróbowania nowego produktu firmy WESEM – reflektorów ksenonowych, przygotowanych specjalnie do rajdów.
-Agrotec Rally Hustopece to zawody zorganizowane bardzo kompaktowo – wszystkie obowiązki wraz ze ściganiem zajmują tylko 3 dni! Razem z nami w CRT Czech Republic startuje 7 Citroenów C2-R2 MAX, oprócz tego na starcie w naszej klasie A6 pojawi się 6 aut S1600. Rywalizacja 13 załóg z pewnością będzie ciekawa – dodaje Szymon Gospodarczyk.
Kibiców rajdowych zachęcamy do spędzenia kolejnego słonecznego weekendu na odcinkach specjalnych, tym razem na Południowych Morawach i dopingowania jedynej polskiej załogi w Agrotec Rally Hustopece 2010.

Załogę Chmielewski – Gospodarczyk wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO oraz PETROELTECH, WESEM i Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny objęło Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij