Grzegorz Musz pilotowany przez Bogdana Browińskiego uplasował się na drugiej pozycji w Rajdzie Dolnośląskim

20 października 2014, Sporty samochodowe

Rozegrany w dniach 16-18 października 24. Rajd Dolnośląski stał pod znakiem bardzo zaciętej rywalizacji o zwycięstwo, w której od początku pierwsze skrzypce grała załoga PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński oraz Hubert Palider pilotowany przez Mateusza Fortunę. Zawody rozpoczęły się w piątkowy wieczór prologiem rozegranym w samym centrum Kłodzka. Przy gorącym dopingu tysięcy kibiców Grzegorz Musz wykręcił drugi czas w klasyfikacji generalnej. Prawdzie ściganie rozpoczęło się jednak w sobotę, kiedy to zawodnicy przenieśli się wąskie i bardzo śliskie trasy poprowadzone w Kotlinie Kłodzkiej. Na tych niezwykle trudnych odcinkach specjalnych odbyła się wspaniała walka o zwycięstwo. Od samego początku Grzegorz Musz i Hubert Plider narzucili bardzo szybkie tempo i niemal co odcinek specjalny wymieniali się na pozycji liderów. Gdy na dwa odcinki specjalne przed metą Grzegorz Musz i Bogusław Browiński wyszli na prowadzenie wydawało się, że utrzymają je do mety. Niestety awaria systemu łączności między kierowcą a pilotem pokrzyżowała plany przemysko – rzeszowskiej załodze, która ostatecznie zajęła świetne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w Klasie 5.

Bogusław Browiński (Automobilklub Rzeszowski): 24. Rajd Dolnośląski okazał się bardzo wymagającą rundą Rajdowego Pucharu Polski. Bardzo ciekawie, zróżnicowane odcinki oraz zmienna pogoda sprawiły, że pokonywanie pierwszych kilometrów było sporym wyzwaniem. Już od odcinka miejskiego zlokalizowanego w Kłodzku rozpoczęliśmy ostrą rywalizację notując drugi czas w klasyfikacji generalnej. Sobota upłynęła na bardzo zaciętej walce z naszymi konkurentami. Kilka przygód, które przytrafiły się naszej załodze spowodowały, że liderowanie w rajdzie zmieniało się kilka razy. Ostatecznie ukończyliśmy bardzo wymagającą imprezę na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz w Klasie 5. Gratuluję wygranym oraz zawodnikom, którzy ukończyli rajd na mecie. Bardzo dziękuję wszystkim członkom zespołu i ludziom, którzy pomogli w uzyskaniu korzystnego wyniku oraz wspaniałym kibicom za doping i ciepłe słowa po starcie. Już dziś zapraszam wszystkich na ostatnią rundę – Barbórkę Cieszyńską, podczas której rozstrzygną się tytuły mistrzowskie RPP.

Grzegorz Musz: To był kolejny bardzo emocjonujący rajd, który na długo zapisze się w pamięci. Zajęliśmy wprawdzie bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji Grzegorz Musz Browinski Bogdan Dolnoslaski 2014generalnej oraz w Klasie 5, ale pozostaje pewien niedosyt, gdyż awaria techniczna uniemożliwiła nam walkę o zwycięstwo. Odcinki specjalne były niezmiernie wymagające, co w połączeniu z wręcz ekstremalnymi warunkami spowodowało, że rywalizacja dostarczyła naprawdę dużo adrenaliny. Prowadziliśmy także przez cały rajd bardzo zaciętą walkę o zwycięstwo. Niejednokrotnie liderowaliśmy w rajdzie, zamieniając się co chwila z Hubertem Paliderem na pierwszym miejscu.  Na czwartym odcinku specjalnym popełniłem błąd i straciliśmy nieco czasu, ale już na kolejnych próbach odrobiliśmy go z nawiązką, wychodzą znów na czoło klasyfikacji. Niestety przed ostatnim odcinkiem specjalnym awarii uległ intercom, co przekreśliło nasze szanse na zwycięstwo. Cały odcinek specjalny przejechałem tylko na to, co widziałem. Czasem tylko kątem oka udało mi się dostrzec kierunek i stopień zakrętu, który na palach pokazywał pilot. Odcinek i tak udało się przejechać niezłym – jak na te warunki tempem, tracą poniżej sekundy na kilometrze do zwycięzcy. Sytuacja punktowa po Rajdzie Dolnośląskim już gwarantuje nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, matematyka jednak podpowiada, że utrzymujemy teoretyczne szanse na zdobycie Pucharu, więc będziemy walczyć do końca! Dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniały doping i do zobaczenia w Cieszynie! Starty naszego zespołu nie  byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij