Drugie miejsce Barana w Pucharze Europy

8 czerwca 2011, Sporty samochodowe

Miniony weekend to debiut Romana Barana w Pucharze Europy w Wyścigach Górskich, podczas zawodów Moris Cup Jahodna 2011, który nie mógł być lepszy dla rzeszowskiego kierowcy. W stawce ponad 60 zawodników Roman Baran uplasował się na drugim miejsce tuż za Martinem Kois w Pucharze Europy, oraz na 9 i 7 miejscu w klasyfikacji generalnej międzynarodowych zawodów.

Baran startujący nowym Renault Clio zaprezentowanym podczas zawodów GSMP Korczyna 2011, poradził sobie z nową dla siebie trasą o długości 4750m i szerokości minimum 7 metrów. Górska autostrada wyścigowa pozwoliła uzyskać wielokrotnemu Mistrzowi Polski w klasie OPEN-2000, rewelacyjny czas podjazdu czasy 2 min 16 sekund podczas sobotnich wyścigów. Niedziela to dwa bardzo równe przejazdy z czasami 2.15. Tak dobre przygotowanie samochodu i wyniki pozwoliły nawiązać jedynemu polskiemu kierowcy startującemu w Moris Cup Jahodna 2011, rywalziację z najmocniejszymi samochodami +2000, i wyprzedzić aż 3 samochody WRC!!!.

Roman Baran:

Wyjazd na Słowację okazał się strzałem w dziesiątkę. Z rund Pucharu Europy w wyścigach górskich przywozimy do Polski drugie miejsce. Nie udało się wyprzedzić tylko Martina Koisa, który startował Focusem i był poza naszym zasięgiem, ale wyprzedziłem aż 3 samochody WRC !!! więc z tego trzeba się cieszyć. Jestem niesamowicie zadowolony z przebiegu zawodów, pracy mojego zespołu, samochodu i mojej jazdy. Zrobiliśmy wszytko co tylko się dało, żeby nie zawieść polskich kibiców oraz zrobić dobry wynik. Atmosfera podczas zawodów na Słowacji była jak to już poznaliśmy na przykładzie Banovców rewelacyjna. Tak miłych i sympatycznych ludzi ze strony organizatorów brakuje w Polsce. Sobota to bardzo ostra jazda i mój najlepszy czas 2.16, który wykręciłem podczas drugiego podjazdu wyścigowego co dało mi 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę pojechaliśmy bardzo równo i udało się mocno podgryźć czołówkę i mocne auta i skończyć zawody na 7 miejscu w generalce. Jednym słowem mówiąc, wyjazd który miał być treningiem okazał się wielkim sukcesem. Dziękuję moim partnerom i sponsorom oraz wszystkim kibicom i zawodnikom ze Słowacji za rywalizację i wspaniały weekend w Jahodnej. Teraz pozostały już 3 tygodnie do Limanowej, podczas której powalczymy o kolejne punkty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Klasyfikacja generalna sobotnich zawodów:
Klasyfikacja generalna

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij