Dariusz Mikołajczyk przed GSMP w Korczynie

15 maja 2012, Sporty samochodowe

W najbliższy weekend w Korczynie ruszają Górskie Samochodowe Mistrzostw Polski. Na starcie IX Wyścigu Górskiego Prządki 2012 wśród ponad 80 zawodników nie zabraknie również reprezentanta Automobilkubu Rzeszowskiego Dariusza Mikołajczyka w Renault Clio 1.8 16v.

Po awarii naszego auta na Rajdzie Świdnickim zmuszony byłem zrezygnować ze startu w Rajdzie Mazowieckim. Ale nie ma tego złego… więc pojawię się w Korczynie na trasie mojego ulubionego wyścigu górskiego „Prządki”. Świetna urozmaicona trasa, dobra organizacja i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że w okolice Krosna wraca się z ogromną przyjemnością .Nie ukrywam, że czeka mnie trudne zadanie. Clio, którym startuje jest w specyfikacji rajdowej i nawiązanie walki z autami przygotowanymi do wyścigów będzie trudne ale mam nadzieje nie niemożliwe. Chciałbym w tym miejscu podziękować Witkowi Zimnemu za użyczenia samochodu a także wspierającym nas podczas tego sezonu firmom: Magneti Marelli Checkstar, Kingtony, G-Shock, Piekarni Elżbiety Domin z Bachórza, Faber Auto, Generalni Kreatorzy Reklamy, Radiu Rzeszów.

 

Rywalizacja rozpocznie się w sobotni poranek od podjazdów treningowych o godz. 10.30. Podjazdy wyścigowe rozpoczną się o godz. 15.

W niedzielę pierwszy zawodnik pojawi się na trasie również o godz. 10.30 (podjazd treningowy) zaś wyścig rozpocznie się o godz. 14.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij