Chmielewski i Gerber pojadą na rzeszowskim z numerem 9

7 sierpnia 2012, Sporty samochodowe

Dziesięć lat temu Rajd Rzeszowski zagościł w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i od tamtej pory awansował do rangi jednego z najważniejszych w krajowej rajdowej hierarchii. Kolejny sezon z rzędu podkarpacka runda RSMP jest jednocześnie zaliczana do Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej, Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz Rajdowego Pucharu Polski. Wszystko to sprawia, że listy zgłoszeń zawierają łącznie aż 140 pozycji! Numer startowy 9 przyznano załodze Jan Chmielewski – Jakub Gerber, reprezentującej barwy zespołu NEO – Petroeltech Rally Team. Krakowsko – poznański duet pojawi się na podrzeszowskich odcinkach specjalnych w Citroenie DS3 R3T.

Jan Chmielewski:

Lubię tę imprezę za jej atmosferę i mam do niej szczególny sentyment, bo tu zaczynałem jako kierowca „zerówki”. Reprezentowanie barw Automobilklubu Rzeszowskiego, który jest organizatorem tych wspaniałych zawodów, to prawdziwy zaszczyt i jednocześnie ogromna mobilizacja do jak najlepszego zaprezentowania się na podkarpackich oesach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że powtórzenie doskonałych wyników z dwóch poprzednich rajdów nie będzie łatwym zadaniem. Lista zgłoszeń jest długa, a poprzeczkę podniosą z pewnością goście ze Słowacji i Węgier. Tęsknię za podkarpackimi klimatami, mam tu wielu oddanych kibiców i liczę, że dzięki ich dopingowi będzie nas stać na dobry wynik!

Jakub Gerber:

Patrząc na konfigurację odcinków specjalnych Rajdu Rzeszowskiego widać wyraźnie, że organizator wziął pod uwagę nie tylko wysoki poziom trudności, ale również łatwość dotarcia na nie i atrakcyjność dla kibiców.W tych krajobrazach zawsze jest też sporo widowiskowych miejsc dla publiczności, skąd można podziwiać długie fragmenty trasy. Klasyczne próby znane z lat ubiegłych, uzupełnione o zupełnie nowe, nieznane dla nas oesy sprawią, że walka na trasie powinna być wyjątkową przyjemnością zarówno dla startujących załóg, jak i dla, mam nadzieję, licznie zgromadzonych widzów. Kibiców na pewno nie zabraknie na czwartkowym prologu pod rzeszowską Galerią Nowy Świat, na który wspólnie z całym zespołem serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy wielu rajdowych emocji!

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij