50. Rajd Barbórka z Chmielewskim i Gerberem

29 listopada 2012, Sporty samochodowe

Pięćdziesiąta, jubileuszowa edycja Rajdu Barbórka zakończy sezon 2012 w krajowym sporcie samochodowym. Jak co roku, na stołecznych odcinkach specjalnych powalczą przedstawiciele wielu dyscyplin motorsportu, w tym także goście z zagranicy. Lista zgłoszeń tegorocznej Barbórki liczy ponad 100 pozycji, a uzupełnia ją 36 załóg rywalizujących w kategorii Legend. Klasę drugą otwierają Mistrzowie Polski w grupie R – Jan Chmielewski i Jakub Gerber, którzy na drzwi ich Citroëna DS3 R3 przykleją numer startowy 56. Start pierwszego odcinka specjalnego na terenie Twierdzy Cytadela zaplanowano w najbliższą sobotę o godzinie 8:00, a wielki finał rajdu, próba na ulicy Karowej, rozpocznie się o 17:30.

Jan Chmielewski:

Barbórka to rajd, w którym nie wypada nie wystartować. Występując na warszawskich oesach chcemy podziękować naszym sponsorom i kibicom za udany dla nas sezon 2012. Trzy odcinki specjalne zlokalizowane na Cytadeli, Służewcu oraz Bemowie będą wymagały od nas pełnego skupienia, bo choć nie walczymy na Barbórce o żadne punkty i tytuły, to nagrodą dla najlepszych 30 załóg za szybkie pokonywanie porannych prób będzie występ na magicznej ulicy Karowej. Niezliczone błyski fotograficznych fleszów, spojrzenia tłumu kibiców, przed którymi nie umknie nawet najmniejszy błąd, a do tego telewizyjna transmisja na żywo – to powoduje, że chce się tam być. Jak dotąd każdy mój start w stołecznej imprezie kończył się wizytą na Karowej, więc podczas szóstego występu w Barbórce nie zamierzam popsuć tej statystyki! Mam nadzieję udowodnić, że rajdówką bez napędu na cztery koła można jeździć szybko. Przy bezdeszczowej pogodzie chciałbym poprawić nasz zeszłoroczny czas na finałowej próbie, choć poprzednie edycje kilkukrotnie pokazały, że Pani Karowa jest absolutnie nieprzewidywalna.

Jakub Gerber:

Patrząc na liczącą ponad 100 załóg listę zgłoszeń, z której ponad połowa to samochody czteronapędowe, można mieć obawy, że napędzany na jedną oś Citroën DS3 będzie bez szans w walce o wysokie pozycje. Na szczęście regulamin Barbórki, dzielący rajdówki na trzy grupy, daje możliwość występu na Karowej również tym nieco słabszym samochodom. Jak pokazuje przykład z lat ubiegłych, głównym reżyserem warszawskiego rajdu może się okazać pogoda, która już nie raz zakpiła z kilkusetkonnych „potworów”. Choć chcielibyśmy zakończyć sezon 2012 dobrym wynikiem w Barbórce, to nie zapominamy jaki jest prawdziwy charakter tego rajdu i zapraszamy do stolicy wszystkich fanów motorsportu na dobrą zabawę przy trasie.

Sponsorami startu w 50. Rajdzie Barbórka jest dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH, WESEM, BITUM LOGISTIC, M-CARS DEALER BMW, PIAST oraz HILTON WARSAW HOTEL & CONVENTION CENTRE, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij