10. MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA W WIELICZCE

9 marca 2016, Sporty samochodowe

Andrzej Borowiczka, dyrektor 10. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (1-3 kwietnia) przypomina, że termin składania zgłoszeń do jubileuszowej imprezy w Wieliczce upłynie 20 marca, zaś 24 marca zostanie ogłoszona oficjalna lista zgłoszeń. Wszelkie szczegóły zawodów są zamieszczone na stronach www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl.

10 memorial kuliga i bublewiczaAndrzej Garycki, dyrektor Memoriału do spraw organizacyjnych podaje, że zawody będą mieć bardzo szczególnych gości. –Mają do nas przyjechać Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Tę owianą legendą załogę będziemy mogli podziwiać podczas pokazowych przejazdów. Być może do Wieliczki zawita również Maciej Kot, członek kadry w skokach narciarskich.

-Nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce ukaże się album, sumujący dorobek dotychczasowych dziewięciu roczników Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Znajdzie się w nim wiele materiałów archiwalnych, związanych z patronami wielickich zawodów. Będzie go można nabyć przez cały memoriałowy weekend, a dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne – zapowiada Rafał Ślęczka, zastępca burmistrza Wieliczki i zarazem kierowca rajdowy.

Po raz szósty przy okazji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się tzw. mały Memoriał, czyli zawody dla amatorów, ubiegających się o licencję sportową. Dyrektor tej części imprezy, Dariusz „Kucyk” Kowalski dodaje, że i te zawody będą mieć specjalną oprawę. –Chcemy zaproponować atrakcyjną trasę wokół Łapanowa, dostosowaną do formatu Konkursowej Jazdy Samochodowej. Termin świąt Wielkiej Nocy sprawia, że amatorski Memoriał będzie rozegrany po głównej imprezie, a nie – jak w minionych latach – tydzień przed nią. Tak więc mały Memoriał w randze KJS przeprowadzimy w sobotę 23 kwietnia – mówi Dariusz Kowalski z Automobilklubu Krakowskiego.

Przeczytaj więcej:

WIELICZKA GOŚCI 10. MEMORIAŁ

JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA

Fot. Łukasz Krasowski

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij