Wkrótce w polskich rajdach zobaczymy rajdowego Mercedesa W 123 Coupe Carlsson

Wkrótce w polskich rajdach zobaczymy rajdowego Mercedesa W 123 Coupe Carlsson
Jest to replika Mercedesa starującego tylko przez jeden sezon w 1980 roku, tuż przed wycofaniem się Mercedesa z rajdów. Oryginał na numerach SDY 6604 był kierowany m.in. przez Ingvara Carlssona i Adrew Cowana. W roku 1994 został znaleziony w magazynach po teamie rajdowym Mercedesa i odkupiony przez H.J. Wettera, który w tym samym roku przeprowadził jego kompletną odbudowę, dokonując kilku zmian.
Moje auto dokładnie odzwierciedla wygląd właśnie po tej odbudowie. W sieci nazywają go „Carlsson” bo ta firma zasponsorowała odbudowę (stąd naklejki na karoserii) przeprowadzoną przez H.P. Brommera przy udziale firmy Fricker, dealera Mercedes-Benz. Obecnie oryginał od czasu do czasu pojawia się na rajdach w Niemczech oraz na eventach Mercedesa. Moja replika docelowo ma jezdzić w RSMP, rajdach typu Żubry, może GSMP.
Samochód w całości jest zgodny z zal. J oraz K do art 253, oraz homologacją 5753 FIA.
Adam Tomaś
Fotografie z budowy repliki Mercedesa
Replika Mercedes W 123 Coupe Carlsson Tomas Adam (3) Replika Mercedes W 123 Coupe Carlsson Tomas Adam Replika Mercedes W 123 Coupe Carlsson Tomas Adam (1) Replika Mercedes W 123 Coupe Carlsson Tomas Adam (2)
fot. autor, oraz www.nast-sonderfahrzeuge.de
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij