Zapała i Gwiazda na litewskiej rundzie RSMP

7 września 2018, Aktualności, Sporty samochodowe

W Rajdzie Elektreny, a więc jedynej „wyjazdowej” rundzie RSMP 2018, wystartuje załoga, w której pilotem jest zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego Łukasz Gwiazda. Rzeszowski pilot siądzie u boku Mariusza Zapały, który na litewskich szutrach pokieruje Fordem Fiesta R5. Rajd zostanie rozegrany w dniach 7-8 września 2018 roku.

Mariusz Zapała: Przed nami kolejna runda Mistrzostw Litwy oraz RSMP. W tym roku wybrałem litewski czempionat i z tego tytułu ma on dla mnie większy priorytet. Litewscy kierowcy są bardzo szybcy i zakładam, ze to oni będą brylować w generalce rajdu. Zapowiada się fajny rajd, ze sporą ilością krótkich odcinków, zdecydowanie lepiej odnajduję się na takich próbach. Po ostatnim rajdzie odbyłem tylko dwa dni testowe, więc nie czuję się jakoś mocno rozjeżdżony. Chciałbym jechać swoich równym, pewnym tempem bez podejmowania zbędnego ryzyka.

Łukasz Gwiazda: Jedziemy na Litwę z nastawieniem dobrej zabawy i porównania czasów z polską czołówką. Zostały nam jeszcze dwa rajdy w Mistrzostwach Litwy i możliwość przesunięcia się wyżej w litewskiej klasyfikacji. Przewidujemy kopnej i piaszczystej trasy, a jak będzie to przekonamy się na miejscu. Liczmy na doping wszystkich kibiców z Polski.

Fot. Stiprs

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij