Slalom kartingowy: Krajowe eliminacje w Rzeszowie

Miło nam poinformować, że przy Rajdzie Rzeszowskim, w dniach 11-12 sierpnia 2018, odbędzie się w Rzeszowie jedna z dwóch krajowych eliminacji Programu FIA dla Młodych Europejek – SLALOM KARTINGOWY, skierowanego do dziewcząt w wieku 13-18 lat.

Polska jest jednym z 8 krajów biorących udział w dwuletnim programie, mającym sprzyjać promocji i rozwojowi młodych kobiet w sporcie motorowym. Inicjatywa Komisji ds. Kobiet w Sportach Motorowych otrzymała wsparcie z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus+.

Projekt będzie oparty o nowy, ekonomiczny, umożliwiający natychmiastowy udział, format slalomu kartingowego – nową koncepcję opracowywaną obecnie przez FIA, w której w centrum miast przygotowuje się tor slalomowy o nawierzchni bitumicznej, z trasą wyznaczoną pachołkami. Trzy dziewczyny, które osiągnęły najlepsze wyniki w wyścigach w poszczególnych krajach wystartują w 2019 roku w Finale Europejskim, uzyskując szansę znalezienia się wśród szóstki kierowców wybranych do Drużyny Europejskiej, która będzie uczestniczyła w Obozach Szkoleniowych dla Kierowców FIA, otrzymując wsparcie FIA za pośrednictwem programu sportowego i edukacyjnego.

Jesienią 2019 r. FIA zorganizuje końcowe spotkanie, przedstawi sprawozdanie o wynikach projektu urzędnikom instytucji europejskich w Brukseli i zorganizuje spektakularną demonstrację kartingu z udziałem Drużyny Europejskiej, wyłonionej w trakcie projektu.

Do krajowych eliminacjach mogą zgłaszać się dziewczęta w wieku 13-18 lat. Udział jest bezpłatny. Na uczestników czeka 100-metrowy tor, na którym odbędzie się slalom kartingowy, składający się z testu zręczności i umiejętności reagowania. Zainteresowane uczestniczki zapraszamy do kontaktu mailowego: marzena.jougounoux@pzm.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij