Rajd Rzeszowiak otworzy Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia 2018

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Rzeszowie zatwierdziła regulamin i kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. W 2018 roku załogi rywalizujące w tym cyklu czeka aż pięć wymagających rajdów. Obok zawodów znanych już kibicom i zawodników z poprzednich lat w kalendarzu pojawiły się dwie nowe imprezy.

Mistrzostwa Podkarpacia rozpoczną się w ostatni weekend kwietnia od 4. Rajdu Rzeszowiak (28-29 kwietnia), organizowanego przez Automobilklub Rzeszowski na trasach znanych kibicom z Rajdu Rzeszowskiego. Następnie zawodników czeka runda „wyjazdowa”. Rywalizacja przeniesie się do Małopolski, gdzie odbędzie się 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca), zaliczany również do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zawody organizowane przez krakowskie Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego to pierwsza nowość w kalendarzu RSMPk. Druga to 1. Rajd Wielopole (3-4 sierpnia), który w gminie Wielopole Skrzyńskie zorganizuje Automobilklub STOMIL w Dębicy. Kolejna runda cyklu to 4. Rajd Grodzki (6-7 października), impreza Automobilklubu Bieckiego. Na trasach w okolicach Biecza i Jasła pojawią się w tym roku także uczestnicy Mistrzostw Śląska, będzie to bowiem kolejna runda łączona. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia zakończą się w okolicach Krosna, podczas jubileuszowego 30. Rajdu Podkarpackiego (27-28 października), którego organizatorem jest Automobilklub Małopolski.

Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Marcin Wilusz i Wojciech Witkowski, podczas uroczystej gali Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, podsumowującej sezon 2017 w sportach motorowych, odebrali puchary i atrakcyjne nagrody od sponsora tytularnego cyklu firmy DISLA Polska.

– Początek roku 2018 pracowicie wykorzystujemy na przygotowania do nowego sezonu, ale ten czas jest również okazją do podsumowania tego, co udało się dokonać w sezonie 2017 – mówił Marcin Wilusz. – Gala ZO PZM w Rzeszowie, podczas której odebraliśmy puchary za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia przyniosła nam miłą niespodziankę w postaci nagród od sponsora mistrzostw firmy DISLA Polska. Oprócz vouchera na komplet felg aluminiowych tego producenta otrzymaliśmy także prezent w postaci wsparcia sponsorskiego firmy DISLA w startach w sezonie 2018. W tym roku zamierzamy wejść krok wyżej w rajdowej przygodzie i spędzić go na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w nowym samochodzie Honda Civic Type-R, więc w sezonie pełnym nowości z radością witamy w zespole kolejną, w postaci nowego sponsora – zakończył Wilusz.

Przy wszystkich rajdach okręgowych zaliczanych do RSMPk odbędą się imprezy Super KJS, a przy Rajdzie Rzeszowiak oraz Rajdzie Podkarpackim także KJS.

Organizatorem mistrzostw jest Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie. Na stronie internetowej związku – www.rzeszow.pzm.pl, opublikowany został regulamin cyklu. Najświeższe informacje znaleźć można na oficjalnym profilu RSMPk na portalu Facebook – www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia 2018:

  • 28-29 kwietnia – 4. Rajd Rzeszowiak (Boguchwała, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – RO / Super KJS
  • 3-4 sierpnia – 1. Rajd Wielopole (Dębica, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 27-28 października – 30. Rajd Podkarpacki (Krosno, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS

Fot. Kamil Bać

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij