Ogryzek Rally Sport rozpoczyna starty w ERC od Rajdu Janner!

31 grudnia 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Już w pierwszy weekend Nowego Roku, Sławomir Ogryzek wraz z Jakubem Wróblem zapoczątkują przygodę z Rajdowymi Mistrzostwami Europy (ERC) w sezonie 2015. Załoga wystartuje Peugeotem 208 R2, obsługiwanym przez ekipę Rallytechnology, rozpoczynając sezon od inauguracyjnej rundy mistrzostw Starego Kontynentu – Rajdu Janner, który odbędzie się dniach 4-6 stycznia 2015 w Austrii.

Mistrzostwa Europy będą dla teamu Ogryzek Rally Sport priorytetem. Sławomir Ogryzek ma już na swoim koncie kilka udanych startów w wybranych rundach Mistrzostw Europy. W tym zeszłorocznej edycji Rajdu Janner, notował czasy w czołówce swojej klasy.

Sławomir Ogryzek: Cieszę się, że tuż po przywitaniu Nowego Roku, rozpocznę rajdową przygodę z Mistrzostwami Europy (ERC). Sezon rajdowy 2014 minął bardzo szybko, a my już niebawem zasiądziemy do rajdówki, aby rozpocząć kolejne wyzwanie. Możliwość rywalizacji na europejskich odcinkach specjalnych z bardzo mocną stawką kierowców w bardzo dobrym samochodzie, to kolejne z marzeń, które skutecznie realizuję. Od 2015 roku obsługę Peugeota 208 R2 powierzyłem Rallytechnology z Rybnika. Udziałem w tegorocznej edycji Rajdu Janner, rozpoczynamy nowy rozdział w mojej rajdowej karierze. Chcemy zaliczyć jak najwięcej startów na nowych trasach. Rok temu spotkaliśmy na austriackich odcinkach specjalnych każdy rodzaj nawierzchni od śniegu, poprzez lód, po błoto i mokry asfalt. Liczę, że tym razem będzie podobnie – bo to te warunki, które lubię najbardziej. Nadchodzący sezon zapowiada się bardzo dobrze. Wiem, że jesteśmy jako zespół do tego dobrze przygotowani.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij