Marcin Wrona – najmłodszy Mistrz Polski w historii GSMP

27 września 2016, Aktualności, Sporty samochodowe

– To był rok ciężkiej pracy, wyrzeczeń, a na końcu przyszła nagroda. Oprócz ścigania musiałem zająć się nauką, zdałem maturę i jako osiemnastolatek zdobyłem tytuł.

Tak Marcin Wrona podsumował sezon zakończony tytułem Mistrza Polski w klasie A-2000 w wyścigach górskich. Osiemnastoletni Rzeszowianin jest najmłodszym w historii dyscypliny zawodnikiem, który zdobył tytuł. Kierowca Hondy Civic przez cały sezon jeździł szybko, ale dokładnie. Systematyczność zaowocowała końcowym tytułem. W niedzielę na mecie Wyścigu Górskiego Prządki w Korczynie Marcin Wrona był bardzo wzruszony:

– Plan na ten sezon to była nauka i robienie kilometrów. Po pierwszych rundach okazało się, że możemy powalczyć. Walka w motorsporcie to szybka jazda samochodem, umiejętność przekonywania do siebie sponsorów, umiejętne planowanie taktyki i przygotowanie auta. Cieszę się, że mój zespół opanował to wszystko, a ja miałem możliwość się ścigać. Ostatnia runda to wojna nerwów. Udało się tak ustawić psychikę, by wykonać bezbłędne przejazdy, które dały mi tytuł. Bardzo dziękuję moim bliskim, zwłaszcza mojemu tacie, który nad wszystkim czuwał. Na uznanie zasługują chłopaki z SERAFIN-RS, którzy świetnie przygotowali auto. W mistrzowskim sezonie byli z nami: KOMA Transport Spedycja, Momenti Italiani, Farutex, ABC Prawo Jazdy, MaxLift, Termar, Brand Group, La Grotta, Restauracje Kaktus oraz TVP 3 Rzeszów, Rzeszów – Stolica Innowacji. Dziękuję bardzo kibicom, których wsparcie jest dla mnie bardzo ważne. Co teraz? Wkrótce start w Wyścigu Mistrzów FIA MASTERS Sterberk w Czechach i czas myśleć o kolejnym sezonie.

Fot. facebook.com/wronaracing

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij