Marcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

17 czerwca 2015, Aktualności, Sporty samochodowe

Gorący weekend w wyścigach górskich zbliża się wielkimi krokami. Już w dniach 19-21 czerwca na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy Pod Ostrą odbędą się zawody zaliczane do rundy Mistrzostw Europy. Wystąpi w nich również najmłodszy polski kierowca, 17-letni Marcin Wrona.

Rzeszowianin wystartuje po raz drugi na trasie wyścigu górskiego. Pierwsze szlify zaliczył już podczas rundy FIA Hill Climb Cup w Załużu. Tym razem Marcin stanie w szranki z najlepszymi europejskimi oraz polskimi kierowcami.

W klasie N-2000 w której zgłoszony został Marcin Wrona widnieje 7 zawodników w samochodach Renault Clio oraz Honda Civic Type-R.

W najbliższy piątek odbędzie się badanie kontrolne i odbiór administracyjny, otwierające zmagania zawodników w Limanowej. Sobota i niedziela to rywalizacja na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Pierwsze podjazdy treningowe odbędą się już o godzinie 7:30, natomiast wyścigi w sobotę ruszają o godzinie 13:00, a w niedzielę już o 11:00.

Marcin Wrona: W najbliższy weekend czeka na mnie spore wyzwanie. Przyznam się, że odczuwam lekką presję przed zawodami rangi Mistrzostw Europy. Cieszę się, że mogę ponownie w tym sezonie wystartować w wyścigu górskim. Limanowa to najdłuższa trasa, a więc i najwięcej emocji. Weekend ma być deszczowy i dosyć chłodny, ale ja się z tego cieszę. W Załużu pokazałem, że czuję się dużo lepiej na mokrej nawierzchni. Odcinek do Przełęczy Pod Ostrą jest bardzo techniczny i szybki. Jestem debiutantem w tym sezonie i od początku chce zbierać jak najwięcej doświadczenia. Liczę na to, że debiut w rundzie Mistrzostw Europy będzie udany. Ponownie klasa jest bardzo liczna i walka z zawodnikami seryjnych samochodów o pojemności do 2000cm3 będzie od pierwszego podjazdu. Dziękuję za wsparcie w startach podczas GSMP 2015 moim partnerom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż oraz firmie Kwaśniak Nieruchomości, która dołączyła do moich sponsorów. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę w okolice Limanowej.

Fot. Marcin Wrona Racing

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij