Kultowe historyczne rajdówki na „Rzeszowiaku”

3 Runda HRPP rozgrywana z eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia – 2 Rajdem Rzeszowiak zapowiada się niezwykle interesująco.

Poza wspaniałymi trasami i bardzo ciekawym programem rajd zaskoczy kibiców doskonałą obsadą. Poza znanymi już z poprzednich rund załogami do cyklu stale przyłączają się nowe. Na 18 zgłoszeń do 3 Rundy – 6 to załogi startujące w HRPP po raz pierwszy. Tym razem witamy w HRPP zarówno Mistrzów jak i znane rajdowe „wygi”.

Po raz pierwszy w HRPP podczas 3 Rundy pojedzie Andrzej „Śruba” Wodziński, który ma na koncie dwa rajdowe tytuły w Mistrzostwach Polski i wiele lat startów w wyścigach i którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Pilotem w tej załodze będzie Marek Pawłowski, również wielokrotny Mistrz Polski, który dodatkowo w naszym rajdowo-historycznym światku jest ikoną i prekursorem startów „legend” w rajdach i człowiekiem chyba najbardziej zasłużonym w promocji sportu samochodów historycznych. Na 3 Rundzie załoga Mistrzów wystartuje chyba jeszcze w „pokazie”  bo procedura wznawiania licencji trochę trwa, ale już w kolejnych będzie równo „cięła” na czas. Załoga jeszcze utrzymuje w tajemnicy, którym autem wystartują – najprawdopodobniej będzie to albo wspaniała Lancia Fulvia Coupe 1300 gr. 2 z 1965 roku albo niesamowite Volvo PV 544 Sport z 1959 roku homologowane w grupie 1 (zwanej wówczas jako grupą „T”  – Touring).

Wśród znanych i doświadczonych załóg rajdowych, które podczas 3 Rundy przystępują do naszego cyklu są: Mieczysław Galant / Andrzej Firszt na doskonale zbudowanym i znanym z rajdów w Polsce i za granicą Polonezie 2000; Jacek Ratyński / Jacek Wierzbicki na kultowej Mazdzie  RX7 z silnikiem Wankla; Pawel  Hoffman / Marcin Barłoga na wspaniałym Polonezem 2000 Rally – Walter Wolff (Paweł jednocześnie zapowiada ,że wystartuje w tym roku cyklu HRPP również swoim Saabem 96 V4); Tomasz Szostak / Rafał Winiarski, którzy poprzednio jechali kultową Lancią Beta Coupe 2000 gr. B zamienią się fotelami i pojadą jako załoga „Winarski/Szostak” – Fiatem 125p Rafała; Tomasz Janowski / Jakub Kraft dołączą do naszej grupy BM-ek fantastycznie przygotowanym, zgodnym z homologacja FIA – BMW E-30.

Zapraszam na Rajd Rzeszowiak wszystkich kibiców, którzy interesują się rajdami i rajdami historycznymi w szczególności. Impreza będzie bardzo ciekawa sportowo i niesamowicie widowiskowa. Tylko w HRPP możecie zobaczyć na żywo prawdziwe rajdowe legendy w akcji na odcinkach specjalnych, spotkać i poznać wszystkie załogi, obejrzeć w parku serwisowym wszystkie auta z bliska. Zawodnicy chętnie je pokazują i chętnie o nich rozmawiają. Przy odrobinie szczęścia może Wam się uda usiąść za kierownice jednego nich. Z wielką duma informujemy, że podczas 3 rundy wystartują z nami po raz pierwszy wszystkie legendy polskiej motoryzacji: Fiaty 126p, Fiat 125p oraz Polonezy. Ponadto na 3 rundzie zobaczycie też takie kultowa auta jak B-grupowe: Audi Quattro A1, Lancia Delta HF Integrale i  Łady VFTS.

Uczestnicząc w tym rajdzie doświadczycie ponadto przyjaznej kibicom atmosfery, która odeszła do lamusa w rajdach współczesnych, a którą cykl HRPP ponownie ożywia i przywraca.

Do zobaczenia na rajdzie.

Mirosław Miernik
Koordynator HRPP

1
Fot. Kuba Żołędowski

2
Fot. Kuba Żołędowski

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij