Grzegorz Musz i Bogusław Browiński chcą podkręcać tempo na Rajdzie Nadwiślańskim

18 września 2015, Aktualności, Sporty samochodowe

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie 6 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański z bazą w Puławach. To dopiero druga edycja tych zawodów, ale po zeszłorocznym rajdzie wiadomo, że odcinki specjalne wytyczone w okolicach Kazimierza, Puław i sięgające aż po Lublin posiadają zupełnie różną charakterystykę od innych zawodów w tegorocznym sezonie Mistrzostw Polski. Są niezwykle szybkie i wymagają znajdywania optymalnych punktów hamowań po długich prostych, zakończonych zakrętami o kącie 90 stopni. Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński mają świetne wspomnienia z zeszłorocznej edycji rajdu, kiedy to zwyciężyli w rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Tegoroczna edycja zawodów liczy 130 kilometrów podzielonych na osiem odcinków specjalnych, zakończonych tzw. Power Stage rozegranym w centrum Puław. Grzegorz Musz i Bogusław Browiński wystartują swoim Clio R3T z dwudziestym trzecim numerem startowym.

Grzegorz Musz: Z ubiegłorocznej edycji Rajdu Nadwiślańskiego wywieźliśmy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski, więc mamy dobre wrażenia i znamy specyfikę tych odcinków specjalnych. To szybki rajd, dużo miejsc gdzie ważnym elementem będą odpowiednie punkty hamowań, a w wielu miejscach wyjątkowo mało przyczepny asfalt będzie utrudniał nam to zadanie. Wygląda na to, że pogoda też może mieć sporo do powiedzenia. Bez względu na to, będziemy się starali znaleźć optymalne ustawienia i żwawe tempo  od startu do mety 😉 Serdecznie dziękuje wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa. Do zobaczenia w Puławach!

Grzegorz Musz Browinski Boguslaw

Bogusław Browiński: Już w najbliższych dniach kolejna runda RSMP – Rajd Nadwiślański. Trudne odcinki specjalne położone w pięknych okolicach ziemi lubelskiej oraz ich odmienna specyfika sprawiają, że sob-niedzielne ściganie zapowiada się bardzo ciekawie. Niezbyt udany występ dla naszego zespołu na Rajdzie Wisły sprawił, że jesteśmy jeszcze mocniej zmotywowani do skutecznej jazdy. Zapraszamy wszystkich kibiców do Puław – jak zwykle liczymy na Wasz doping na trasie Rajdu!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij