Baja Carpathia 2018 odwołana!

27 lutego 2018, Aktualności

Jest nam niezmiernie przykro poinformować, że rajd Baja Carpathia w roku 2018 nie odbędzie się. Po 10 latach organizacji tej jednej ze sztandarowych imprez Automobilklubu Rzeszowskiego, przy olbrzymim wysiłku, wsparciu władz samorządowych oraz środowisk lokalnych, w tym roku nie byliśmy w stanie uzyskać niezbędnych zgód na jej przeprowadzenie.

Już w ubiegłym roku wiadomym było, że rozgrywany przez lata na stalowowolskich błonach medialny Odcinek Specjalny rajdu, rozegrywany jest w tym miejscu po raz ostatni, z uwagi na plany rewitalizacji tego terenu, zagospodarowania zieleni i stworzenia nowych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

Jednak zdecydowana większość trasy rajdu Baja Carpathia przebiega po terenie Poligonu „Nowa Dęba”, którego zarządcą jest Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba” oraz Nadleśnictwo „Nowa Dęba”. Brak porozumienia i otrzymania stosownych zgód, mimo podejmowanych wielokrotnie prób, zdecydowały o rezygnacji z organizacji rajdu Baja Carpathia w 2018 roku.

Ubolewamy nad tym, że nasza międzynarodowa impreza, która spotykała się z przychylnością mieszkańców Stalowej Woli, zbierała pozytywne opinie od kibiców oraz zawodników i na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych na Podkarpaciu nie dojdzie w tym roku do skutku. Mamy jednak nadzieję, że uda się ją zorganizować w kolejnych latach, choć z doświadczenia wiemy, że organizacja rajdów terenowych w Polsce, w świetle obowiązujących przepisów prawa jest i będzie coraz trudniejsza, a być może w najbliższej przyszłości wręcz niemożliwa.

Fot. Marcin Kaliszka

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij