Fiat 126p Abarth Maćka Drąga

Fiat 126 abarth powstał w 1977r w 2 prototypowych egzemplarzach. Jeden z nifiat126abarthch jest widoczny na zamieszczonym zdjęciu.
Posiadał silnik 698cm3 prawdopodobnie o mocy ok 40km, co przy lekkim nadwoziu dawało przyśpieszenia ok 13s do 100km i prędkość maksymalną ok 150km/h. Oprócz jednostki napędowej, różnił sie tylko kilkoma elementami od seryjnego malucha m.in. 3.5cm poszerzeniami, sportowa kierownica abarth, lusterko Vitaloni, zmieniony układ hamulcowy zastosowano felgi aluminiowe, jasne fotele z zagłówkami.
Możemy jedynie sie domyślać jakie inne zmiany zaszły w aucie. Ewolucją tego pojazdu był Fiat 126 OBR.
Ja dopiero zaczynam budować replikę tego pojazdu.

Fiat 126p Abarth Maćka Drąga IMG_3879

Samochód z roku 1977r w identycznym kolorze jak oryginał(corallo roso) został poddany renowacji. Wymienione zostały wszystkie elementy zawieszenia na nowe. Silnik 600 jest jak na razie tylko lekko przerobiony (ok 28km). Nowy – profesjonalnie przerobiony będzie złożony za 3-mce. Będzie miał ok 40km – więc o mocy podobnej do oryginału. W środku – kierownica abarth, obrotomierz. Z zewnątrz felgi ats classic z 1978r oraz lusterko vitaloni. Poszerzenia są w fazie produkcji – siatka z włókna + żywica. Jak zostaną zamontowane, auto otrzyma również czarne zderzaki. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będziemy mogli startować w rajdach pojazdach zabytkowych.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij