IV Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 02.08.2009

14 października 2009, Aktualności, Sporty samochodowe

Po dwóch czeskich rundach zawodnicy powrócili na Tor Poznań, aby w dniach 31.07-02.08 2009 kontynuować rywalizację w ramach IV Rundy Pucharu Polski.
Most-3 Nasz zawodnik Stanisław Assmann jak zwykle od czwartku brał udział w treningach wolnych, podczas których kolejny raz pobił swój rekord toru osiągając czas 1:45.500. Fakt ten potwierdził ciągły rozwój zawodnika. Na tej rundzie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy włączyli się do walki o czołowe pozycje. Mimo, że w kwalifikacjach Staszek po raz kolejny „wykręcił” bardzo dobry czas, nie zapewniło mu to startu z pierwszej linii. Różnica jaka dzieliła pierwszych 20 zawodników wynosiła zaledwie 6 sekund. Tym razem w wyścigu szóste miejsce – piąte mocne miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 52 punktów.

most-4

Dwunasta pozycja startowa nie napawała optymizmem. Po atomowym starcie i wyprzedzeniu kilku zawodników już w pierwszym zakręcie zameldowałem się na 9 pozycji. Wiedziałem ze motocykle moich konkurentów są o wiele mocniejsze i że walka będzie bardzo trudna. Niedostatek mocy starałem się rekompensować późniejszym hamowaniem do zakrętów oraz szybkim odkręcaniem manetki przy wyjściach. Po wielkiej walce udało mi się jednak skończyć zmagania na 6 pozycji. W wyścigu po raz kolejny pobiłem swój najlepszy czas tego toru uzyskując 1:45.371, co pozytywnie mnie nastraja przed kolejnymi zawodami.

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij