Mamy mistrza Strefy Wschodniej 2009

18 grudnia 2009, Turystyka i nawigacja, Wydarzenia

Bożena i Radek podczas jednego z rajdów – próba sprawnościowa

Wyniki Strefy Wschodniej, możesz zobaczyć klikając myszką na poniższą fotografię

SONY DSCOstatnią rundą, zimowym rajdem turystyczno-nawigacyjnym MIKUŁAjki ‚2009 zakończyły się Turystyczne Mistrzostwa Strefy Wschodniej. Od maja załogi zdobywały punkty w kolejnych rundach. Pierwszą zorganizował Automobilklub Chełmski w Hrubieszowie – rajd „Niedźwiadek”. Druga odbyła się w Sokółce. Rajd „60 mil Podlasia” był dziełem Pań z Turystycznego Klubu Motorowego z Białegostoku. Kolejna runda  to „Podlaska Jesień” zorganizowana przez Automobilklub Bialskopodlaski w Białej Podlaskiej. Ostatnią, zimową już, finałową rundę zorganizował Automobilklub Rzeszowski jako IX edycję rajdu „Mikułajki”.

Po podliczeniu wyników tytuł Turystycznego Mistrza Strefy Wschodniej zdobyli zawodnicy naszego Automobilklubu: Radosław Mikuła w kategorii kierowców i Bożena Mikuła w kategorii pilotów. Na miejscu drugim, czyli z tytułem I Wicemistrza uplasowali się Wioletta Hrynkiewicz – Sudnik w kategorii kierowców i Robert Hrynkiewicz – Sudnik w kategorii pilotów. Załoga ta to zawodnicy Automobilklubu Chełmskiego. Na miejscu 3, z tytułem II Wicemistrza uplasowała się kolejna nasza, rzeszowska  załoga: Damian Dobrowolski w kategorii kierowców i Aneta Pankiewicz w kategorii pilotów.

Pozostałe załogi naszego Automobilklubu zajęły dobre miejsca w ogólnej klasyfikacji, co pozwoliło na zdobycie klubowego tytułu I Turystycznego Wicemistrza Strefy Wschodniej przez Automobilklub Rzeszowski. Mistrzem Klubowym został Automobilklub Chełmski, zaś miejsce II Wicemistrza zdobył Turystyczny Klub Motorowy z Białegostoku.

Dziękujemy wszystkim za udział w rundach, rywalizację fair – play i rodzinną wręcz atmosferę podczas rozgrywanych rajdów. Każdy z klubów-organizatorów pokazał przyjezdnym załogom najciekawsze zakątki swoich terenów, ciekawe zabytki, sztukę i kulturę oraz dostarczył sporą dawkę emocji i adrenaliny startującym załogom. Do zobaczenia na starcie w 2010 r.!

Radek Mikuła

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij